Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 5046
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Czarny Bór: Dwa rozboje i trzech zatrzymanych sprawców

Czwartek, 25 kwietnia 2019, 12:38
Aktualizacja: 14:32
Autor: red
Wałbrzych/Czarny Bór: Dwa rozboje i trzech zatrzymanych sprawców
Fot. KMP Wałbrzych
Do dwóch rozbojów doszło w nocy z piątku na sobotę w Wałbrzychu oraz Czarnym Borze. W obu przypadkach bezpośrednio po zgłoszeniach sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów. Trzem mężczyznom grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 12. Jeden z nich decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło 19 kwietnia około godziny 23:00. Policjanci pierwszego komisariatu ustalili, że 43-latek zaczepił swoją byłą partnerkę, uderzył ją w twarz oraz odepchnął, a następnie ukradł pieniądze w kwocie 100 złotych oraz zapalniczkę. Przeprowadzone przez funkcjonariusze działania doprowadziły do zatrzymania mężczyzny jeszcze tej samej nocy. Okazało się, że mieszkaniec Wałbrzycha był poszukiwany do osadzenia w zakładzie karnym na okres 1 roku za pobicie i groźby karalne i po czynnościach procesowych trafił bezpośrednio do Aresztu Śledczego w Świdnicy.

Kilka godzin później – 20 kwietnia około godziny 2:00 – tym razem policjanci z Boguszowa-Gorc otrzymali zgłoszenie o rozboju dokonanym w Czarnym Borze przy ul. Cmentarnej. Pokrzywdzony oświadczył, iż dwóch znanych mu mężczyzn uderzając pięściami w twarz doprowadziło go do stanu bezbronności, a następnie ukradło dokumenty, telefon komórkowy oraz głośnik bezprzewodowy powodując straty w kwocie ponad 450 złotych. I w tym przypadku przeprowadzone przez funkcjonariuszy działania przyniosły efekt w postaci zatrzymania obu sprawców - w wieku 19 i 20 lat - bezpośrednio po zgłoszeniu w ich miejscach zamieszkania.

W stosunku do 20-latka Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Prokurator zdecydował natomiast, że 19-latek zostanie objęty dozorem policyjnym. Podczas dalszych czynności operacyjnych funkcjonariusze odzyskali skradzione przez młodocianych przestępców mienie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
2
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
50%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group