Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 4737
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Dwa stadiony do modernizacji!

Wtorek, 14 marca 2023, 14:30
Aktualizacja: 15:23
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Dwa stadiony do modernizacji!
Fot. Gmina Miasto Boguszów–Gorce
Gmina Boguszów–Gorce stawia na sport. Ruszył właśnie przetarg na modernizację dwóch stadionów na terenie miasta, na którą gmina pozyskała 4,5 mln złotych dofinansowania z Polski Ład.

Stadion przy ulicy Kusocińskiego w dzielnicy Boguszów doczeka się nowej nawierzchni boiska ze sztuczną murawą. To w wypadku tego stadionu bardzo ważne, bo jest on usytuowany na bardzo dużej wysokości i często granie na nim jest trudne ze względu na zalegający śnieg wczesną wiosną lub późną jesienią. Ponadto na stadionie tym wykonane zostanie oświetlenie i odwodnienie. Remontu i modernizacji doczeka się też wysłużony budynek socjalny, a dodatkowo powstaną nowe wiaty dla zawodników rezerwowych, zamontowane będą nowe bramki, piłkochwyty oraz powstanie nowe ogrodzenie boiska. Dla bezpieczeństwa powstanie tu również system monitoringu.

Modernizacji doczeka się również stadion w dzielnicy Gorce przy ulicy Olimpijskiej. Tu z kolei zostanie stworzona bieżnia lekkoatletyczna i zamontowane zostaną urządzenia lekkoatletyczne. Ponadto wymiany doczeka się murawa, która zyska również profesjonalne nawodnienie. Postawione zostaną także maszty oświetleniowe, powstanie studnia głębinowa i zbiornik retencyjny. To nie koniec zmian na tym obiekcie. Przewidziano również nowe wiaty dla zawodników oraz piłkochwyty, a także montaż systemu monitoringu.

Twoja reakcja na artykuł?

11
73%
Cieszy
3
20%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group