Wtorek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 1523
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dwie nagrody dla Zapolskiej na Kontrapunkcie

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 5 maja 2017, 9:16
Aktualizacja: 9:22
Autor: red
Fot. Natalia Kabanow
Spektakl "ZAPOLSKA SUPERSTAR (czyli jak przegrywać, żeby wygrać)" (tekst Jan Czapliński, reżyseria Aneta Groszyńska) Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu odniósł podwójny sukces na 52. Przeglądzie Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT 2017 w Szczecinie.

ZAPOLSKA zdobyła GRAND PRIX, czyli WIELKĄ NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI ufundowaną przez Prezydenta Miasta Szczecina, a zespół aktorski spektaklu wyróżniony został Nagrodą Promocyjną im. Kazimierza Krzanowskiego. Tu cytat z laudacji festiwalowego jury:

"Aktorzy Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu brawurowo wykonali misję powierzoną przez reżyserkę Anetę Groszyńską i autora tekstu oraz dramaturga Jana Czaplińskiego. Energia, zgranie, precyzja aktorskiej pracy doprowadziła do cudu możliwego tylko w sztuce: Gabriela Zapolska ożyła. Uwolniona od bagażu swoich tekstów, przestała być postacią z historii polskiego teatru, a stała się bohaterką wyrażającą nieprzemijającą wartość życia zgodnie ze swoimi przekonaniami. Jury chciałoby zwrócić uwagę na fakt, że mimo bardzo trudnej sytuacji finansowej wałbrzyski Teatr Dramatyczny nie skierował się ku produkcjom rozrywkowym, o potencjale komercyjnym, lecz podąża drogą ambitnych eksperymentów twórczych i pracy edukacyjnej, co skutkuje tak ważnymi i udanymi wypowiedziami artystycznymi, jak nagrodzony spektakl".

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~@ 6-05-2017 12:39
Brawo Szaniawski. Jak zwykle najlepsi. Tak trzymać :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group