Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3293
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dwieście rodzin zainteresowanych nowymi mieszkaniami

Środa, 23 kwietnia 2014, 17:05
Aktualizacja: Piątek, 25 kwietnia 2014, 12:49
Autor: PAW
Wałbrzych: Dwieście rodzin zainteresowanych nowymi mieszkaniami
Fot. red.
Jak zdradził ostatnio prezydent Roman Szełemej, dotychczas do UM w Wałbrzychu wpłynęło około 200 wniosków dotyczących zasiedlenia mieszkań komunalnych, które powstają w trzech dzielnicach.

Budowa mieszkań komunalnych odbywa się w ramach projektu miejskiego „Nasz Nowy Dom”.

I tak w budynku przy ulicy Staszica w dzielnicy Nowe Miasto powstanie 19 nowych mieszkań. Na Białym Kamieniu przy ulicy Wiejskiej wskutek przebudowy obiektu po byłej szkole podstawowej powstanie również 19 mieszkań, a kolejnych 51 w położonych po sąsiedzku trzech nowych budynkach. Najwięcej, bo aż cztery budynki, powstaną przy ul. Jana Pawła II. Tu znajdzie się 120 mieszkań. Powierzchnia tych nowych lokali waha się w granicach 40-65 m kw.

Od początku wiele wątpliwości budziło to, jakie będą zasady przyznawania tych mieszkań i kto ewentualnie będzie mógł się o nie ubiegać. Zgodnie z tym, co podkreślał wielokrotnie prezydent Szełemej, przy przyznawaniu tych lokali preferowane mają być młode rodziny, rodziny wielodzietne, osoby niepełnosprawne oraz osoby starsze, które wyrażają chęć zamiany mieszkania większego na mniejsze. O nowy lokal ubiegać się mogą osoby bądź rodziny, które nie mają zaległości czynszowych, od wielu lat mieszkają w Wałbrzychu i chcą tu nadal mieszkać, mają stałe źródło dochodu i stać je na płacenie czynszu za wynajmowany lokal.
- Niedługo minie termin składania wniosków i zachęcamy wałbrzyszan, by skorzystali z tej możliwości – mówi prezydent Roman Szełemej. – Wnioski będą weryfikowane i wtedy ustalona zostanie lista osób, które te lokale mogą otrzymać. Prace przy budowie tych mieszkań idą zgodnie z harmonogramem, a nawet ten harmonogram wyprzedzają.

Biorąc pod uwagę, że jeszcze niedawno prezydent Szełemej mówił, że zapotrzebowanie na nowe mieszkania komunalne w Wałbrzychu jest dość spore i może dotyczyć nawet około 800-1000 rodzin, to liczba 200 wniosków, które wpłynęły do UM nie powala na kolana. Być może kryteria, jakie przyjęła Gmina, są po prostu zbyt dużą przeszkodą dla wielu rodzin?

Niemniej należy również pamiętać o tym, że budowa nowych mieszkań pociąga za sobą szereg kolejnych działań, a mianowicie remonty znacznie większej liczby lokali znajdujących się w starej substancji mieszkaniowej. Wystarczy powiedzieć, że Gmina wyremontowała takich lokali: w 2012 roku - 45, w 2013 roku – około 150, a w tym roku ma wyremontować ponad 200 mieszkań. W ubiegłym w Wałbrzychu wyburzonych zostało 40 budynków, których stan techniczny był tragiczny, a w tym roku Gmina chce wyburzyć około 100 kolejnych budynków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group