Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 4213
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Dwóch do aresztu

Sobota, 25 marca 2023, 9:50
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Dwóch do aresztu
Fot. KMP Wałbrzych
W ciągu ostatniego tygodnia policjanci z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego zatrzymali kolejnych sześć osób, które posiadały różnego rodzaju środki psychotropowe lub odurzające. Łącznie mundurowi zabezpieczyli blisko 650 porcji handlowych narkotyków.

Do pierwszej interwencji doszło w poniedziałkowy wieczór. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach odwiedzili jedno z mieszkań w tej miejscowości. To właśnie tam zatrzymali dwóch 20-latków, którzy mieli przy sobie spore ilości narkotyków w postaci amfetaminy. Łącznie z zabezpieczonych środków psychotropowych można było wykonać ponad 500 porcji handlowych tych narkotyków. Mężczyźni kolejne 72 godziny spędzili za kratami dwóch cel w wałbrzyskiej komendzie. Ostatecznie, po zapoznaniu się ze zgromadzonym przez mundurowych materiałem dowodowym, decyzją sądu obaj zostali tymczasowo aresztowany na okres dwóch najbliższych miesięcy. 20-latkowie już trafili do Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci w tym przypadku zabezpieczyli blisko 1,5 tysiąca złotych na poczet przyszłych kar.

W środowe popołudnie – po godzinie 16:00 - funkcjonariusze ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy udali się na teren jednej z posesji w centrum miasta, gdzie w ich ręce wpadł 25-latek. Okazało się, że wałbrzyszanin również był w posiadaniu narkotyków w postaci amfetaminy. Łącznie było to ponad 130 porcji handlowych tych środków psychotropowych. I on noc spędził w policyjnej celi, by w czwartek usłyszeć zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Tego samego dnia wieczorem – około godziny 19:30 – inni policjanci tego samego pionu patrolowali rejon Piaskowej Góry. To właśnie na terenie jednej z posesji w tej dzielnicy zauważyli kobietę, którą podejrzewali o posiadanie substancji zabronionych prawem. Podczas wykonywanych czynności potwierdziło się, że 21-letnia wałbrzyszanka miała przy sobie mniejsze ilości marihuany. I ona może teraz spędzić za kratami więzienia 3 lata.

W czwartek około godzimy 18:00 policjanci ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy udali się na interwencję na jedną ulic Śródmieścia, gdzie według ich informacji jeden z młodych mieszkańców Wałbrzycha także miał posiadać narkotyki. W trakcie przeszukania mundurowi znaleźli przy 17-latku niewielkie ilości marihuany. Za posiadanie narkotyków nastolatkowi również grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Dwie godziny kolejni policjanci tego samego pionu odwiedzili jedno z mieszkań na Piaskowej Górze. Tam w ich ręce wpadł 25-latek, którego mundurowi podejrzewali o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze znaleźli przy nim środki psychotropowe w postaci metamfetaminy. W przypadku tego mężczyzny czeka go również kara pozbawienia wolności do lat 3.

Twoja reakcja na artykuł?

5
36%
Cieszy
3
21%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
7%
Smuci
0
0%
Złości
5
36%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group