Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2865
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Dwóch mieszkańców Boguszowa–Gorc odpowie przed sądem za posiadanie amfetaminy i handel środkami psychotropowymi

Piątek, 26 kwietnia 2019, 6:49
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Dwóch mieszkańców Boguszowa–Gorc odpowie przed sądem za posiadanie amfetaminy i handel środkami psychotropowymi
Fot. KMP Wałbrzych
24 oraz 21–latek zatrzymani na początku tygodnia przez policjantów Komisariatu Policji II w Wałbrzychu odpowiedzą przed sądem za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze znaleźli w ich wspólnym mieszkaniu kilkadziesiąt poporcjowanych zawiniątek z amfetaminą i udowodnili obu mieszkańcom Boguszowa–Gorc także handel tymi środkami psychotropowymi.

Policjanci drugiego komisariatu w poniedziałek po godzinie 22:00 zauważyli przy ul. 1 maja w Wałbrzychu młodego mężczyznę. Postanowili go wylegitymować, gdyż mieli podejrzenie, że posiada przy sobie narkotyki. Podczas czynności mundurowi znaleźli przy 24-latku ponad 100 porcji handlowych środków psychotropowych w postaci amfetaminy.

Z zatrzymanym mężczyzną następnego dnia rano policjanci udali się na przeszukanie mieszkania przy ul. 1 Maja, tym razem w Boguszowie-Gorcach. Tam ujawnili 55 sztuk poporcjowanych zawiniątek, z których można było wykonać ponad 700 porcji handlowych narkotyków. W tym samym pokoju razem z zatrzymanym mieszkał także 21-latek. On również został zatrzymany przez policjantów, gdyż okazało się, że ukrył w swoich prywatnych rzeczach 9 zawiniątek z amfetaminą, w których było ponad 110 porcji handlowych tego narkotyku.

Podczas dalszych czynności z młodymi mieszkańcami Boguszowa-Gorc policjanci udowodnili im wprowadzenie do obrotu na czarnym rynku substancję psychotropową w postaci amfetaminy ponad 70-krotnie. Obaj mężczyźni przyznali się do zarzucanych czynów i złożyli wyjaśnienia. Wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Dodatkowo Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w stosunku do 24-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
25%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group