Czwartek, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 6561
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Kamienna Góra: Dworzec do remontu

Sobota, 5 sierpnia 2023, 6:43
Autor: red
REGION, Kamienna Góra: Dworzec do remontu
Fot. Miasto Kamienna Góra
– Moje kilkuletnie starania o remont naszego dworca wreszcie mają szansę zakończyć się sukcesem. Kamiennogórski zabytek znalazł się na najnowszej liście obiektów dworcowych do remontu w latach 2024–2030 – informuje burmistrz Janusz Chodasewicz.

Obecnie kończy się pierwsza edycja inwestycji dworcowych, realizowana przez PKP S.A. w latach 2016-2023. W ramach tej edycji zostało zmodernizowanych lub wybudowanych prawie 200 obiektów w całym kraju (na niektórych trwają jeszcze prace). Wartość nakładów na ten cel sięgnie ponad 3,1 mld zł. W nowej edycji programu, na którą ma być przeznaczone 4,4 mld zł, modernizacją ma być objętych 150 obiektów. Wśród nich na 44. miejscu w Polsce, a na 12. na Dolnym Śląsku znalazła się Kamienna Góra.

- W sprawie remontu naszego zabytku wysłałem wiele pism, odbyłem wiele spotkań, między innymi z dyrektorem Tadeuszem Szulcem z dyrekcji dolnośląskiej PKP we Wrocławiu i prezesem PKP S.A. Krzysztofem Mamińskim. Obaj zawsze deklarowali zrozumienie dla naszych postulatów, podobnie jak minister Marzena Machałek, która mocno wspierała mnie w tych rozmowach. To dobry moment, aby szczególnie tym osobom podziękować za tę niezwykle cenną dla Kamiennej Góry pomoc. Dziękuję serdecznie i razem z mieszkańcami, turystami i wszystkimi przyszłymi użytkownikami wyrażam nadzieję, że będziemy mogli cieszyć się odremontowanym dworcem już w najbliższych latach. Być może do tego czasu urząd marszałkowski wyremontuje linię do Kowar i Jeleniej Góry, o co również od lat zabiegam. Osobne podziękowania kieruję do miłośników kolei, którzy razem ze mną (a także niezależnie) skutecznie przypominali władzom PKP o konieczności remontu dworca. Bez uporu i wiedzy takich osób jak Maciej Mikołajczak i Krzysztof Kociołek nie byłoby pewnie tak pozytywnej dla nas wszystkich decyzji - kontynuuje burmistrz.

Twoja reakcja na artykuł?

41
79%
Cieszy
3
6%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
4%
Złości
5
10%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group