Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 2028
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dworzec Miasto będzie jak nowy

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 25 listopada 2010, 8:07
Aktualizacja: 12:44
Autor: PAW
Już wkrótce zakończy się I etap modernizacji Dworca Miasto
Fot. Iwona Ziółkowska
Trwają prace remontowe na terenie Dworca Miasto.

Modernizacja wałbrzyskiego Dworca Miasto potrwa jeszcze kilka tygodni.

Koszt tych robót to blisko 900 tys. zł. W ramach prac wyremontowany zostanie dach, odnowione będą toalety, które zostaną jednocześnie przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Te roboty, o których mowa, to dopiero I etap modernizacji dworca.

Kolejne etapy zakładają następne inwestycje i zmiany – chodzi m.in. o nowe zagospodarowanie powierzchni dworca i zwiększenie dzięki temu komfortu podróżowania. Wtedy zostanie wyremontowane wnętrze Dworca Miasto. Wymienione mają zostać drzwi i okna, a nowy wygląd zyska także teren wokół dworca. Pojawi się też monitoring, który ma poprawić bezpieczeństwo. Realizacja II etapu jest zaplanowana na 2011 rok.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 25-11-2010 9:10
Ale dla korzystających z dworca najważniejsze jest czy na peronie pojawi się wiata, bo to trochę wstyd kiedy dworzec ładny i pachnący, a ludzie muszą moknąć bo na peronie nie ma się pod czym schować.
~ 25-11-2010 9:49
VIP-y pociągami nie jeżdżą. A peronu od strony głównej ulicy nie widać. Dziwne, że toalety mają wyremontować.
~Alex 25-11-2010 10:06
Nareszcie coś ruszyło!Jednak uważam, że najważniejsze są perony. Zadaszenie jest NIEZBĘDNE. A co z przejściem podziemnym. Zadaszenie schodów!!!!!!!!!!!! zimą jest zawsze oblodzone!!!!!!!Jest obskurne i śmierdzące!. Niezła wizytówka Wałbrzycha??? A Dworzec Autobusowy?? to jest dopiero RARYTAS!! a Wałbrzych pretenduje do TURYSTYCZNEJ STOLICY Dolnego Śląska Ha,ha, ha niezła WIOCHA!!!!!!!!
~gosc 25-11-2010 10:20
Gdzie te czasy jak sie jezdzilo na dworzec na ciemne piwko
~ 25-11-2010 11:24
albo w knajpce nizej na rurki z bita smietana
~suwerenowski 25-11-2010 12:51
Wizytówką miasta przyjaznego turystom, jest perełka kolejowego "bardactwa" osr.. przejście dla pieszych pod przejazdem kolejowym. TEN SKANDAL dalej funkcjonuje. Bezradność prezydenta, radnych z okolicy, straży. Ma być estetyczne jasne i wygodne. SIĘ nie da? To zamknąć- i karać za brak przejścia, bo "to" szpeci zagraża, obraża mieszkańców. Co ? Własność prywatna? Ja muszę sprzątać koło swojej posesji. To Nasze miasto! My decydujemy kto, co , kiedy. To taki problem jak Mobruk? Nie da się? To Rozwiązać miasto..
~ja 25-11-2010 18:49
Toalety przecież już zrobione z pół roku, wnętrze wymalowane, położono kafle, drzwi wymienione...nawet w środku monitoring już dawno jest...więc skąd nagle takie info? Owszem robią dach...bo tak wynika z projektu modernizacji, tylko wcześniej wymienione elementy zostały już wykonane co najmniej z pół roku temu...nie na czasie jesteśmy:) Nie wystarczy spojrzeć w ściągnięty z internetu projekt pisząc artykuł;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group