Czytających: 6142

Wałbrzych: Dwucyfrówka Górnika

Poniedziałek, 12 października 2020, 8:43
Aktualizacja: 8:58
Piłkarze wałbrzyskiego Górnika nie mieli litości nad kolejnym rywalem i tym razem 13–1 pokonali lokalnego rywala Podgórze.

Do 20 minuty optyczną przewagę posiadali Górnicy, ale stwarzanych okazji nie potrafili zamienić na gole, tymczasem jeden z nielicznych ataków gości zakończył się powodzeniem, a gola zdobył Mocydlarz. Stracona bramka podziałała mobilizująco na lidera, który rozpoczął strzelecki festiwal. W 22. i 26. minucie na listę strzelców wpisał się Chajewski, a w 34. minucie na 3-1 podwyższył Krawczyk. Przed zakończeniem pierwszej połowy do bramki rywala jesczez trafił ponownie Chajewski. W drugiej odsłonie był to już zdecydowanie mecz do jednej bramki, a Górnicy zaaplikowali swojemu przeciwnikowi 9 goli, których autorami byli Chajewski - 3, Sobiesierski - 2, Orzech - 2, Hallyson, Niedźwiedzki.

Górnik Wałbrzych - Podgórze Wałbrzych 13-1 (4-1)

Górnik: Bińkowski - Chajewski, Orzech, Kobylański (46' Rzeszotko), Hallyson (55' Biskup), Frączek, Krawczyk (70' Grudziński), Niedźwiedzki, Rosicki (50' Marciniak), Smoczyk, Sobiesierski

Podgórze: R.Koszyka - Marcin Hertmanowicz, Grobarczyk, Jacek Hertmanowicz, Michał Hertmanowicz (65' Dębski), P.Koszyka, Lewandowski (30' Moczadłowski), Kozioł (65' Ajchel), Mocydlarz, Piątek, Wroczyński.