Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 3344
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Dyrektor straci stanowisko

Poniedziałek, 5 grudnia 2022, 19:33
Aktualizacja: 19:40
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Dyrektor straci stanowisko
Fot. KMP Wałbrzych
W niedzielę wieczorem policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie–Gorcach otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej w Czarnym Borze, gdzie 47–letni mężczyzna podczas cofania swoim samochodem miał uderzyć w inny zaparkowany pojazd.

Niestety mieszkaniec Czarnego Boru był niechlubnym rekordzistą tego weekendu. Wykonane badanie na zawartość alkoholu wykazało, że miał on 2,94 promila tej substancji w organizmie. W jego przypadku zakończyło się na zatrzymanym prawie jazdy i skierowaniu sprawy do sądu. Pojazd kierującego trafił na parking strzeżony. I nie byłoby w tym nic dziwnego, bowiem do takich sytuacji na polskich drogach dochodzi wciąż zbyt często, gdyby nie fakt, że 47-letni kierujący jest radnym powiatu wałbrzyskiego, a ponadto dyrektorem Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. Do sprawy odniósł się wałbrzyski magistrat.

- Sytuacja jaka wydarzyła się wczoraj, nie powinna mieć miejsca. Zachowanie dyrektora jednej z instytucji miejskich było skandaliczne, skrajnie nieodpowiedzialne i stanowczo je potępiamy. Władze miasta utraciły zaufanie do dyrektora instytucji i nie wyobrażają sobie dalszej współpracy - informuje Edward Szewczak, rzecznik prasowy UM Wałbrzych.

Przypominamy, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną,

Twoja reakcja na artykuł?

4
5%
Cieszy
15
19%
Hahaha
2
3%
Nudzi
7
9%
Smuci
2
3%
Złości
48
62%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (66)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group