Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 3641
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno Zdrój: Dzieci dla Zwierząt

Niedziela, 4 listopada 2012, 16:06
Autor: opr.red.
Szczawno Zdrój: Dzieci dla Zwierząt
Fot. użyczone
W Przedszkolu Miejskim w Szczawnie–Zdroju oraz w klasach 1–3 Miejskiej Szkoły Podstawowej, Fundacja „AZYL” przy współpracy z gminą Szczawno–Zdrój, przeprowadziła cykl szkoleń pn. PRZYJACIEL ZWIERZĄT.

Szkolenia obejmowały: edukację dzieci poprzez pokazanie wzorców zachowania wobec zwierząt domowych, wskazania obowiązków wobec zwierząt jak: karmienie, pojenie, opieka weterynaryjna oraz sprzątanie po zwierzętach. Dzieciom wskazano na przyjemności płynące z posiadania zwierzaka, który jest najlepszym przyjacielem człowieka tj. spacery, wspólna zabawa. Dzieci uczestniczące w szkoleniu instruowano jak powinno się zachować wobec zwierząt dzikich oraz jak można pomóc zwierzętom w zimę, a także co należy zrobić gdy widzimy bezdomne zwierzę.

Dzieci chętnie uczestniczyły w szkoleniu i wykazały się dużą wiedzą o zwierzętach. Otrzymały pamiątkowe ORDERY PRZYJACIELA ZWIERZĄT, słodkości oraz dyplomy ukończenia szkoleń. Fundacja AZYL ogłosiła konkurs o tematyce dotyczącej zwierząt pod patronatem Burmistrza Szczawna-Zdroju, którego rozstrzygnięcie zaplanowano na początek listopada br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group