Poniedziałek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 3453
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dzieci ze Szczawna Zdroju w Borach Tucholskich

Wiadomości: REGION, Szczawno Zdrój
Wtorek, 27 sierpnia 2013, 10:36
Autor: red
Fot. UM Szczawno Zdrój
Z inicjatywy radnych Rady Miejskiej Szczawna Zdroju, szczególnie Józefa Kaczanowskiego, piętnaścioro dzieci z klas od pierwszej do szóstej Miejskiej Szkoły Podstawowej wyjechało na kolonię nad Jezioro Rychnowskie k/Człuchowa w Borach Tucholskich. Dzieci spędziły 14 dni w atrakcyjnym Ośrodku Łódzkim, na terenie którego znajdowało się boisko do gier w piłkę nożną, siatkową i koszykową.

Na kolonii dzieci czekało wiele atrakcji. Uczestniczyły one w całodziennej wycieczce do Torunia, gdzie zwiedzały zabytkowe miasto „śladami Kopernika”, w całodziennej wycieczce autokarowej do Trójmiasta, gdzie zwiedziły port w Gdyni i gdańską Starówkę oraz uczestniczyły w rejsie po morzu. W miejscu pobytu codziennie organizowane było pływanie łodziami i kajakami, zajęcia sportowe, plażowanie, turnieje sportowe i zajęcia rekreacyjne. Dzieciaki spędziły niezapomniane wakacje, na miejscu czekali stęsknieni rodzice, którzy wdzięczni byli za umożliwienie ich dzieciom wypoczynku letniego.

Organizatorem wyjazdu było Biuro Turystyki Rodzinnej GOLD TOUR C.A. z Prudnika, które jest realizatorem zadania powierzonego przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu polegającego na zorganizowaniu kolonii letniej z programem profilaktycznym, uświadamiającym dzieciom i młodzieży o szkodliwości używek.

Środki finansowe na organizację wyjazdu pozyskane zostały na balu charytatywnym, który miał miejsce w lutym w Teatrze Zdrojowym, a zorganizowany został przez radnych ze Szczawna-Zdroju. Dodatkowo inicjatywę wsparła gmina i prywatni sponsorzy. To także dzięki nim zapewniony został transport, a dzieci zostały wyposażone w plecaki, ręczniki, parasolki, koszulki, czapeczki i inne drobiazgi niezbędne na wakacjach.

Radni Rady Miejskiej w Szczawnie-Zdroju i MKS Szczawno-Zdrój składają podziękowanie wszystkim uczestnikom balu charytatywnego i sponsorom, dzięki którym udało się zrealizować marzenie kilkunastu dzieci.

www.szczawno-zdroj.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group