Piątek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 2863
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Dziecko pod opieką pijanych rodziców

Sobota, 23 kwietnia 2011, 19:53
Aktualizacja: Niedziela, 24 kwietnia 2011, 7:47
Autor: PAW
REGION, Boguszów-Gorce: Dziecko pod opieką pijanych rodziców
Fot. red
Przy pl. Zwycięstwa w Boguszowie–Gorcach rodzice, którzy mieli blisko 3 promile alkoholu, opiekowali się 2–miesięczną dziewczynką.

Kierowniczka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Alina Borcon, otrzymała telefon od mieszkańca miasta, że w jednym z mieszkań przy pl. Zwycięstwa znajduje się 2-miesięczna dziewczynka. Opiekować mieli się nią pijani rodzice. Kierowniczka OPS zadzwoniła do straży miejskiej. Funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres. Kilka minut później pojawili się tam również policjanci.
- Wewnątrz było bardzo zimno, a rodzice tego dziecka byli pijani – mówią strażnicy miejscy.

Faktycznie. Badania alkomatem wykazały u matki blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, a u ojca dziewczynki 2,5 promila alkoholu. Pogotowie ratunkowe, które przyjechało ma miejsce zdarzenia, stwierdziło, że dziecku nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Dziewczynką zajęła się jej pełnoletnia siostra. Pijani rodzice po przebadaniu alkomatem, wrócili do domu, co wywołało niezadowolenie sąsiadów.
- Przecież oboje piją niemal bez przerwy - mówi jeden z mieszkańców pl. Zwycięstwa. – To nie przypadek, że ta dziewczynka wreszcie została zabrana.

Jerzy Rzymek z KMP w Wałbrzychu tłumaczy, że wałbrzyska policja nie miała innego wyjścia, jak wypuścić pijanych rodziców.
- Odpowiedzą z artykułu 106 za to, że opiekowali się dzieckiem w stanie nietrzeźwości – mówi Rzymek. - Na szczęście, dziecko znajdowało się w dobrym stanie fizycznym i do nieszczęścia nie doszło. Teraz sąd zajmie się tą sprawą.

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group