Czwartek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 4572
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dzieje się na Sobięcinie

Czwartek, 19 maja 2022, 10:48
Aktualizacja: 11:09
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Dzieje się na Sobięcinie
Fot. print screen
W dzielnicy Sobięcin trwa gruntowna przebudowa sali gimnastycznej w PSP 17 na ul. 1 Maja. Jest to obecnie ogromny plac budowy, gdzie wiele się dzieje. To inwestycja za 5,5 mln zł dla dzieci z Sobięcina i Boguszowa–Gorc.
- Remont tej sali to ogromny wysiłek i to zarówno czysto budowlany, bo to stary obiekt, gdzie trzeba praktycznie wszystko robić na nowo - mówi prezydent Roman Szełemej. - Zmiany już widać, ale cały czas jest obawa, czy uda nam się zakończyć ten remont do końca wakacji bądź we wrześniu. Jest to też ogromny dla miasta wysiłek finansowy, bo to wydatek rzędu 5,5 miliona złotych.

Remont dotyczy nie tylko prac czysto budowlanych, ale również wymiany choćby instalacji elektrycznej. Powstanie nowe ogrodzenie, a także zmieni się samo otoczenie szkoły.

- Mieszkańcy Sobięcina czekali na ten remont wiele lat - kontynuuje prezydent. - Sporo uczniów z Boguszowa-Gorc również chodzi do tej szkoły. Na Sobięcinie wiele innych rzeczy się dzieje. Wkrótce ruszą prace przy ulicy Puszkina, Jest to element przebudowy ulicy 1 Maja. Wiem, że kierowcy narzekają na dziury w jezdni, ale prace na tej ulicy są niezwykle skomplikowane i wymagają mnóstwa pozwoleń.

Dodatkowym utrudnieniem przy prowadzeniu prac drogowych na ulicy 1 Maja są "niespodzianki" znajdujące się pod ziemią, które spowalniają ten proces.

Twoja reakcja na artykuł?

40
54%
Cieszy
11
15%
Hahaha
4
5%
Nudzi
5
7%
Smuci
4
5%
Złości
10
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group