Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2518
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dzieje się w Starej Kopalni

Wtorek, 21 lipca 2020, 6:40
Aktualizacja: Środa, 22 lipca 2020, 8:17
Autor: red
Wałbrzych: Dzieje się w Starej Kopalni
Fot. organizatorzy
Spotkanie z autorem wyjątkowej wystawy fotografii oraz nocne zwiedzanie z pracami górniczymi – tak wyglądał weekend w Starej Kopalni w Wałbrzychu. W tym tygodniu obiekt zaprasza na zajęcia edukacyjne, warsztaty ceramiczne, Rodzinną Niedzielę oraz nową wystawę.

W sobotnie popołudnie odbyło się spotkanie z fotografem Marcinem Ryczkiem – autorem wystawy „Harmony”, która znajduje się w przestrzeniach Starej Kopalni od 21 lutego. Spotkanie rozpoczęło się od sesji relaksacyjnej przy dźwięku gongów, na których zagrał Mirosław Sopicki. Po krótkim koncercie zgromadzona publiczność udała się wraz z autorem w podróż po wystawie. Artysta zaczął od przedstawienia koncepcji całej wystawy oraz od zdjęcia znajdującego się w centrum przestrzeni –„Człowiek karmiący łabędzie”. Następnie uczestnicy zapoznali się z historią żurawi origami, z których wykonana jest instalacja znajdująca się na wystawie. Marcin Ryczek tłumaczył historię i znaczenie każdego zdjęcia - jak ważny jest moment uchwycenia danej chwili, jak czasem trzeba na ten moment poczekać nawet kilka miesięcy, aby wyrazić to na fotografii. Po oprowadzaniu odbyło się spotkanie autorskie w Kawiarni Sztygarówka, gdzie artysta opowiadał o swoich początkach fascynacji fotografią i jak połączył ją z drugą pasją - podróżami. Dla Marcina Ryczka w podróżach najważniejszy jest kontakt z drugim człowiekiem i poznanie nowych kultur, co widać w jego pracach. Wystawę „Harmony” można oglądać do 2 sierpnia w Starej Kopalni - wstęp wolny.

Sobotni wieczór również był pełen emocji - kolejna grupa turystów wyruszyła w podziemia na Nocne Zwiedzanie z pracami górniczymi. Taka forma zwiedzania cieszy się coraz większą popularnością - wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Stara Kopalnia organizuje takie wydarzenie w każdą lipcową sobotę. Ostatni termin w lipcu w najbliższą sobotę (25 lipca, godzina 21.00) - bilety dostępne na stronie obiektu. Liczba miejsc jest ograniczona, wydarzenie skierowane dla osób powyżej 10-go roku życia. Ze względu na duże zainteresowanie Nocne Zwiedzanie będzie odbywać się cyklicznie także w sierpniu - szczegóły wkrótce.

W tym tygodniu zaprasza na zajęcia edukacyjne i warsztaty ceramiczne w ramach oferty Wakacje w Starej Kopalni - jest to propozycja dla dzieci w wieku szkolnym, informacje i zapisy pod adresem: edukacja@starakopalnia.pl lub telefonicznie 74 667 09 12. Codziennie odbywają się warsztaty w Centrum Ceramiki Unikatowej zarówno dla dzieci, jak i dorosłych - szczegóły i bilety dostępne są na stronie www.starakopalnia.pl. Obiekt przygotował także ofertę dla całej rodziny - zajęcia i warsztaty w ramach Rodzinnych Niedziel będą się odbywać w ostatnią niedzielę miesiąca. Najbliższy termin - 26 lipca, godzina 11.00. Szczegóły wkrótce na stronie internetowej.

W piątek 24 lipca o godzinie 18.00, Stara Kopalnia zaprasza na otwarcie nowej wystawy – Mój Świat-malarstwo autorstwa Takis Makandasis. Artysta urodził się w 1953 r. w Wałbrzychu w rodzinie Greckiej. Jego największą pasją od najmłodszych lat jest malarstwo. Z wykształcenia jest inżynierem, jednak to malarstwo zdominowało całe jego dorosłe życie. Najchętniej maluje architekturę i pejzaże. Jak twierdzi nie ucieka od żadnych tematów. Chętnie sięga do różnych technik malarskich, poszukuje nowych. Zajmuje się również rzeźbą i akwafortą. Ma na swoim koncie ponad 157 wystaw, jego prace prezentowane były na wystawach w kraju m. in. w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Ełku, Szczecinie, Wałbrzychu i Poznaniu. Systematycznie od wielu lat artysta bierze udział w przeglądach twórczości Stowarzyszenia Plastyków SPA na terenie kraju. Prace artysty były eksponowane poza granicami kraju na wystawach m.in. w Grecji, Austrii, Japonii, Chinach, Francji i Kanadzie. Takis Makandasis współpracuje także z uniwersytetem III wieku w Wałbrzychu. Jest laureatem wielu nagród m. in. Specjalnej Nagrody Prezydenta Warszawy i Miasta Wałbrzycha. Był dwukrotnym stypendystą Miasta Wałbrzycha. Został wyróżniony odznaczeniem Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha. Wernisaż odbędzie się w galerii budynku B10 - udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje awizacja na adres galeria@starakopalnia.pl. Wystawa będzie czynna do 30 września 2020 r.

Stara Kopalnia wraz Muzeum Porcelany w Wałbrzychu przygotowała specjalną ofertę - kupując bilet do jednej atrakcji, otrzymujemy 10% zniżki na bilet do drugiego obiektu. Wspólna oferta obu instytucji to idealne rozwiązanie dla turysty, który ma do zagospodarowania jeden dzień w centrum Wałbrzycha. Warto podkreślić, że oba obiekty w każdy weekend w okresie letnim promują ofertę Wałbrzycha w okolicznych atrakcjach turystycznych.

Stara Kopalnia zaprasza codziennie na zwiedzanie w godzinach 10.00-18.00 (ostatnie wejście o godzinie 16.00), w soboty i niedziele ostatnie wejście odbywa się o godzinie 17.00. Podczas zwiedzania obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, na terenie obiektu znajdują się dozowniki z płynem dezynfekującym. Dla najmłodszych turystów przygotowana jest specjalna karta zadań do wykonania na trasie. Bilety dostępne w kasie lub online na www.starakopalnia.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

3
43%
Cieszy
1
14%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
14%
Złości
1
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group