Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 7820
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Świat: Dzielny Orion

Czwartek, 23 lutego 2023, 9:30
Aktualizacja: 9:42
Autor: red
Wałbrzych/Świat: Dzielny Orion
Fot. PSP Wałbrzych
Za nami konferencja prasowa z kierownictwem KM PSP Wałbrzych, funkcjonariuszami Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo–Ratowniczej, a zwłaszcza z kpt. Albertem Kościńskim i Orionem.

Wałbrzyski strażak kpt. Albert Kościński z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej USAR Poland wraz ze swoim podopiecznym, psem Orionem ratował ludzi, którzy ucierpieli podczas trzęsienia ziemi w Turcji. W 70-tysięcznym Besni Orion i jego opiekun przebywali kilka dni. Po powrocie do kraju kapitan podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat wyjazdu z mediami.

– Pierwszy raz brałem udział w akcji prowadzonej poza Polską - mówi kapitan Kościński. - Wraz z Orionem w Turcji pracowaliśmy praktycznie po 10 godzin bez przerwy. Orion był zmęczony, ale był dzielny i dawał radę nadal pracować.

Orion to pies rasy golden retriever, który ma niespełna 5 lat. Nie jest to jedyny pies, jakiego posiada Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Wałbrzych. Dysponuje ona łącznie 4 czworonogami, gotowymi na akcję w każdym momencie.

– Jeden z psów miał wiele obrażeń i musiał odejść na emeryturę - mówi Krzysztof Szyszka, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu.

Orion jest już po badaniach. Ma poranioną łapę, stracił na wadze, ale teraz powoli wraca do pełni zdorwia i kondycji.

Twoja reakcja na artykuł?

7
88%
Cieszy
1
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group