Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 2188
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dzień bezpiecznego internetu z wałbrzyską Policją

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 10 lutego 2017, 6:42
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, już po raz kolejny, włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu.

Już od kilku lat przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu włączają się w obchody Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu. W tym roku wszystkie związane z nim działania realizowane były pod hasłem „Razem zmieniamy internet na lepsze”.

W Multimedialnej Filii Biblioteki pod Atlantami, funkcjonariusze Wydziału Prewencji spotkali się z uczniami klas III-VI Publicznej Szkoły Podstawowej nr 26 w Wałbrzychu oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 21 w Wałbrzychu.

Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo w sieci. Podczas prelekcji zwrócono uwagę, że Internet, to nie tylko możliwość nauki i zabawy, ale również zagrożenia. Przedstawiono najczęściej występujące zagrożenia tj.: cyberprzemoc, niebezpieczne kontakty, szkodliwe treści, zagrożenie prywatności, przestępstwa internetowe, m.in. kradzież danych oraz problem uzależnienia od Internetu.

Policjanci podkreślili również to, iż każdy internauta może przyczynić się do tego, aby Internet był miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Przekazano uczniom, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród młodych ludzi. Uczniowie mieli możliwość usystematyzować swoją wiedzę tak, aby móc bezpiecznie poruszać się w sieci.

Na koniec spotkania przypomniano, że ofiary lub świadkowie cyberprzemocy powinni szukać wsparcia – porozmawiać z rodzicami, pedagogiem, wychowawcą bądź inną osobą dorosłą. Razem łatwiej rozwiązać problem. Dobrym rozwiązaniem jest również kontakt ze specjalistami pod nr telefonu 116 111.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~klon 11-02-2017 12:28
O,i to może powinni zrobić właściciele Wałbrzyszka.Bo treści tu zamieszczane przez niektórych użytkowników w pewnych artykułach powinny być ocenzurowane.A czytają te teksty także młodzi ludzie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group