Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 4137
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dzień Działkowca

Niedziela, 15 września 2019, 10:54
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 września 2019, 14:19
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Dzień Działkowca
Fot. Robert Bajek
Na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych "Biały Kamień" zorganizowano wczoraj uroczyste obchody Dnia Działkowca.

- Jak co roku organizujemy Dzień Działkowca. To są właściwie dożynki. Zbieramy się tutaj we wrześniu, mamy nagrody za ładnie uprawiane działki, mamy loterię fantową dla działkowiczów. Biesiadujemy, rozmawiamy, wymieniamy się informacjami na temat uprawy działek. Praca w ogrodzie to najpiękniejsza rzecz jaką mamy. Zielone płuca to nie parki, tylko ogrody działkowe. To są cudowne tereny dla rodzin, dla działkowiczów, dla dzieci. Jestem tu prezesem od pięciu kadencji. Mam wspaniałych członków zarządu i wolontariuszy. Pani Władysława Prusinowska jest wolontariuszką od 1999 roku. Współpracujemy z RWS-em, z panem Ryszardem Nowakiem. Kontakt mamy wspaniały - powiedziała Cornelia Dyląg - prezes ROD "Biały Kamień".

Gratulacje za pielęgnację ogródków i życzenia dalszej wytrwałości złożył działkowcom Roman Szełemej - prezydent Wałbrzycha, wałbrzyscy parlamentarzyści: Katarzyna Mrzygłocka, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Tomasz Siemoniak, a także Ryszard Nowak - przewodniczący Rady Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień, Konradów, wraz ze swoimi współpracownikami. Osoby najbardziej zaangażowane w pracę na terenie ogródków działkowych otrzymały dyplomy i upominki.

Dodatkowo podczas uroczystości Lucjan Wójcik otrzymał tytuł "Przyjaciela Dzielnicy".

- To człowiek, który oddał swoje serce, pracę, wolny czas - tak jak wielu działkowców, którzy się poświęcają, dbają, ale sprawia im to też radość. Każdy skrawek działek jest przepięknie zagospodarowany przez osoby, które kochają to co robią. To jest ich pasja życiowa. A starsi działkowicze traktują ogródki jak swój dom. To jest marchewka, to jest pietruszka, to są owoce, ale przede wszystkim są to płuca naszego miasta - powiedział Ryszard Nowak - miejski radny, przewodniczący RWS Biały Kamień, Konradów.

Twoja reakcja na artykuł?

6
38%
Cieszy
3
19%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
38%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group