Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3905
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dzień Dziecka na Białym Kamieniu

Sobota, 1 czerwca 2019, 9:49
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Dzień Dziecka na Białym Kamieniu
Fot. Robert Bajek
W siedzibie Rady Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień, Konradów odbyły się wczoraj obfitujące w wiele atrakcji obchody Dnia Dziecka. Gościem szczególnym była Dorotka, a cała akcja nosiła nazwę "Serce dla Dorotki".

Nie zabrakło dobrej muzyki, malowania twarzy, tańców, słodkiego poczęstunku, kolorowych balonów, gier, zabaw i animacji z Karolandią, jednak nie to było najważniejsze. Spotkanie poświęcone było w szczególności małej Dorotce, która urodziła się z rozszczepieniem kręgosłupa, co wiąże się z niedowładem kończyn dolnych. Dorotkę czeka operacja prawego biodra i ścięgien Achillesa. Zabiegu podjęli się specjaliści z kliniki w Aschau, jednak koszt samej operacji to kwota 30 000 złotych, a dodatkowo po operacji Dorotka musi otrzymać sprzęt ortopedyczny, który będzie ją pionizował, co daje dodatkowe 20 000 złotych.

Rodzice Dorotki nie są w stanie samodzielnie wyłożyć takiej kwoty, dlatego pod adresem pomagam.pl/operacjadorotki została ogłoszona zbiórka. Każda złotówka się liczy i każdy może pomóc. Wpłat można również dokonywać na konto Fundacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Salvator": 91 1090 2271 0000 0001 1920 6984 zaznaczając w tytule przelewu "Dla Dorotki Nowak", natomiast 30 czerwca na stadionie przy ulicy Dolnej w Głuszycy odbędzie się festyn charytatywny "Moto Pomoc dla Dorotki".

Podczas wczorajszego spotkania Ryszard Nowak, Radny Miasta Wałbrzycha. Przewodniczący Rady Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień, Konradów przekazał rodzicom Dorotki dwa złote serca i srebrną biżuterię z przeznaczeniem na licytację, z której dochód przeznaczony będzie na operację Dorotki. Dziękował też wszystkim tym osobom, które przyczyniły się do nagłośnienia akcji i udzieliły pomocy podczas jej organizacji. W siedzibie RWS Biały Kamień, Konradów zbierane są plastikowe zakrętki, które zostaną sprzedane, a uzyskana kwota również zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów operacji Dorotki.

Twoja reakcja na artykuł?

6
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
25%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group