Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2738
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dzień Dziecka z „Władcą Skarpetek”

Wtorek, 24 maja 2016, 16:31
Aktualizacja: Środa, 25 maja 2016, 9:33
Autor: red
Wałbrzych: Dzień Dziecka z „Władcą Skarpetek”
Fot. organizatorzy
29 maja z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu otworzy drzwi, by zdradzić tajemnice swojej pracy. O godz. 12.30 zaprezentuje spektakl „Władca Skarpetek” w reż. Jacka Timingeriu.

Niezwykłe przygody Jasia, który w poszukiwaniu zagubionej skarpetki wyrusza nocą w zaczarowaną podróż po swoim domu, to nie tylko spotkanie z roztańczonymi i rozśpiewanymi przedmiotami codziennego użytku. To także podróż przez świat pełen intrygujących dźwięków, rytmów i muzyki, które towarzyszą bohaterowi oraz widzom przez cały spektakl. Żeby dowiedzieć się, gdzie podziała się jego zguba, Jaś wkracza w świat ożywionych książek, słoików, zabawek, naczyń i innych przedmiotów. Przy okazji tej wyjątkowej podróży uczy się paru prawd o szacunku dla otaczających go rzeczy oraz o utrzymywaniu porządku w domu.

Zdaniem krytyków: Jolanty Kowalskiej i Jacka Sieradzkiego „Władca Skarpetek” jest najlepszym przedstawieniem teatru lalkowego w sezonie 2013/2014. Reżyser spektaklu, Jacek Timingeriu natomiast otrzymał nagrodę w 20. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Po spektaklu „Władca Skarpetek” będzie można zajrzeć do pracowni, w których powstają lalki, kostiumy, rekwizyty i elementy scenografii. W programie także spotkanie z aktorami, animacja lalki, zwiedzanie kabiny elektroakustyków. Na pamiątkę pobytu w teatrze będzie można kupić m.in. lalki teatralne, przypinki, programy oraz plakaty do wybranych przedstawień.

Jeśli chcesz zobaczyć teatr „od kuchni”, a przy okazji przeżyć dzień pełen niezapomnianych wrażeń, przyjdź 29 maja do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu przy ul. Buczka 16. Zwiedzanie zaplanowane jest do godz. 15.00.

„Władca Skarpetek”
scenariusz i reżyseria: Jacek Timingeriu
scenografia: Katarzyna Karmańska i Jacek Timingeriu
muzyka: Krzysztof Pachołek
teksty piosenek: Ewa Zielińska
obsada: Bożena Oleszkiewicz, Aleksandra Paprocka, Patrycja Rojecka, Paweł Kuźma, Seweryn Mrożkiewicz

Grupa wiekowa: od 3 lat
Czas trwania spektaklu: 50 minut

Cena biletu:
normalny – 18 zł
ulgowy – 16 zł

REZERWACJA poniedziałek – piątek (w dni robocze) w godz. 900-1500 tel. 74 666 73 40.
KASA BILETOWA czynna godzinę przed spektaklem tel. 74 666 73 41.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group