Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 3421
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dzień kropki

Poniedziałek, 23 września 2019, 9:24
Aktualizacja: Wtorek, 24 września 2019, 8:58
Autor: red
Wałbrzych: Dzień kropki
Fot. organizatorzy
Każdego roku w 15 września organizowany jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Kropki – wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły. Co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli wokół historii Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa.

W tym roku po raz pierwszy obchody tego dnia odbyły się w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 6 w Wałbrzychu (dawne PSP 21). Na godzinach wychowawczych we wszystkich klasach nauczyciele przeczytali uczniom historię małej dziewczynki, która nie wierzyła we własne możliwości, ale nastał taki dzień, który wszystko zmienił… Potem był czas na rozmowy o talentach, swoich mocnych stronach i zainteresowaniach. Na zakończenie zajęć wszyscy otrzymali kolorowe kółka, na których mieli napisać lub narysować to, co potrafią zrobić, w czym czują się dobrzy. Powstały z tych prac wielkie „kropki mocy”, które w poniedziałek 16 września mogli na forum szkoły podziwiać wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz rodzice.

Tego dnia szkoła pełna była kolorowych kropek. Wielu uczniów i nauczycieli miało stroje w kropki, w szatni uczennice klasy 7d naklejały „pozytywną kropkę” wszystkim, którzy nie znaleźli w szafie stroju w takim deseniu. Na korytarzach szkolnych pojawiły się wystawy prac uczniów klas starszych i młodszych wykonane z kropek. Wiele klas zostało przyozdobionych w kolorowe kółka. Ten dzień obfitował w wiele różnych „kropkowych” atrakcji. Jedną z nich był konkurs dla klas, podczas którego należało odnaleźć jak najwięcej ukrytych na terenie szkoły kropek ze złotymi myślami o kreatywności, rozwijaniu talentów i pokonywaniu słabości. Ponadto uczniowie mieli do rozwiązania zestaw łamigłówek logicznych i zagadek, oczywiście z kropką w roli głównej. Zespołem, który najlepiej poradził sobie z zadaniami w kategorii klas 4 - 5 była klasa 5a, natomiast w klasach starszych I miejsce zajęła klasa 8b. Oba zespoły otrzymały zaszczytny tytuł Klasy Pozytywnie Zakropkowanej.

Ten dzień był naprawdę udany i wesoły. Na pewno będziemy włączać się do akcji w kolejnych latach, bo inicjatywa – Międzynarodowy Dzień Kropki - warta jest uwagi.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group