Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2105
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dzień Otwarty w PG nr 12

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 4 marca 2012, 13:22
Aktualizacja: 13:28
Autor: PAW
Fot. PAW
Kandydaci do nauki w Publicznym Gimnazjum Dwujęzycznym nr 12 na Nowym Mieście mieli wczoraj niepowtarzalną okazję przyjrzeć się z bliska pracy i funkcjonowaniu tej placówki oświatowej podczas Dnia Otwartego.

Publiczne Gimnazjum Dwujęzyczne nr 12 w Wałbrzychu uchodzi za jedno z najlepszych w mieście. Od lat uczniowie tej szkoły uzyskują świetne wyniki w nauce i zdobywają masę nagród w konkursach językowych i nie tylko. Między innymi o tych sukcesach mówiła podczas Dnia Otwartego, dyrektor szkoły Oksana Citak.
- W takim dniu chcemy zaprezentować nasze sukcesy i zachęcić niezdecydowanych do przyjścia do naszej szkoły – mówi Oksana Citak.

W spotkaniu, które odbyło się w auli gimnazjum, wzięło udział około 200 osób. Byli rodzice oraz ich pociechy, które zamierzają kontynuować naukę właśnie w PG nr 12.
- To świetny pomysł, żeby organizować takie dni, bowiem każdy rodzic może poznać bliżej szkołę, jej zalety i zadecydować, czy tu akurat pójdzie jego dziecko do gimnazjum – uważa Wiktoria Mączyńska.

Po zaprezentowaniu szkoły, przyszedł czas na kilkunastominutowy pokaz umiejętności artystycznych uczniów PG nr 12, którzy pokazali przybyłym humorystyczną scenkę. Spotkanie było również okazją do wręczenia nagród w konkursie "Disce Puer Junior", w którym to konkursie wzięli udział uczniowie klas szóstych szkół podstawowych. Wyróżnieni otrzymali punkty, które przydadzą się im w razie zamiaru przyjścia do PG nr 12. Później wszyscy mogli przejść się po budynku szkoły, zapoznać się z salami lekcyjnymi i poznać specyfikę placówki.
- Dzisiejsze spotkanie utwierdziło mnie w przekonaniu, że tu powinnam kontynuować naukę – mówi Magda, która przyszła na Dzień Otwarty wraz z kilkoma koleżankami.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group