Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3136
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dzień otwarty w PSP nr 2

Poniedziałek, 7 marca 2011, 19:18
Aktualizacja: Wtorek, 8 marca 2011, 7:10
Autor: Sven
Wałbrzych: Dzień otwarty w PSP nr 2
Fot. Sławomir Pawlik
Akademia pięciolatka, gry dydaktyczne, zabawy z angielskim, karaoke i wiele innych atrakcji przygotowała na „Dzień otwartych drzwi” Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Wałbrzychu.

Rozpoczął się sezon dni otwartych w wałbrzyskich szkołach. Jako jedna z pierwszych zorganizowała je Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 na Białym Kamieniu.

Przygotowane przez nauczycieli zajęcia cieszyły się sporym zainteresowaniem ze strony przyszłych uczniów. Swoimi umiejętnościami chwalili się w konkursie „Mam talent”, karaoke i w konkursie piosenki. W „Akademii pięciolatka” nową wiedzę zdobywały najmłodsze dzieci. Byli też tacy, którzy woleli gry komputerowe albo układanie puzzli.
- Tradycją naszej szkoły są coroczne dni otwarte. Jest to okazja do pochwalenia się osiągnięciami, ale także do pokazania, jak się szkoła zmienia i co ma do zaoferowania swoim uczniom. Dlatego dzieci uczestniczą w przykładowych zajęciach np. z języka angielskiego, w konkursach i zabawach. Od trzech lat organizujemy „Akademię pięciolatka”. Są to zajęcia adaptacyjne dla dzieci, które od września rozpoczną naukę w naszej szkole. Przychodzą raz w tygodniu na dwie godziny, poznają szkołę i nauczycieli, uczestniczą w zajęciach. Jest to sposób na zmniejszenie stresu, który towarzyszy przekroczeniu progu szkoły – opowiadała dyrektor PSP nr 2, Izabella Mazurek.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 zajmuje dwa budynki przy ul. W. Andersa. Jest utrzymywana na należytym poziomie dzięki zapobiegliwości dyrekcji walczącej o pieniądze na remonty i unowocześnianie placówki. Szkoła mogłaby zajmować jeden budynek, po byłym Zespole Szkół Samochodowych, też przy ul. W. Andersa. Potężny gmach wymaga jednak remontu, którego koszt, wraz z rozbudową części sportowej, kosztować będzie 5 milionów złotych. Są gotowe projekty, ale nie ma pieniędzy.

Inwestycja może zostać zrealizowana w tym roku, ale pod warunkiem sprzedaży przez gminę udziałów w spółce Alba Dolny Śląsk:
– Ogłosimy konkurs na zakup tych udziałów. Jeżeli znajdzie się kontrahent i porozumiemy się w sprawie ceny, to pozyskamy pieniądze na realizację tej inwestycji. Aby wyremontować tę szkołę wraz z salą gimnastyczną potrzeba 5 milionów złotych. Już raz próbowaliśmy sprzedać udziały w Albie, ale nie porozumieliśmy się w sprawie ceny – poinformował nas wiceprezydent Marek Małecki.
Pozostaje więc cierpliwie czekać w nadziei, że Gmina zdobędzie fundusze i uczniowie PSP nr 2 będą mogli cieszyć się z przeprowadzki do nowego lokum.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group