Poniedziałek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 3225
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Region: Dzień Wszystkich Świętych/Wałbrzyska Policja przypomina

Piątek, 30 października 2015, 6:25
Aktualizacja: 6:40
Autor: opr.red.
Wałbrzych/Region: Dzień Wszystkich Świętych/Wałbrzyska Policja przypomina
Fot. użyczone
Zbliża się Święto Zmarłych oraz Dzień Zaduszny. Jest to okres wzmożonego ruchu na drogach. Tłok w autobusach i na cmentarzach to wręcz zaproszenie dla kieszonkowców. Torebki czy telefony komórkowe pozostawione w samochodach czy przy grobach stanowią dla nich łakomy kąsek.

Wałbrzyska Policja apeluje do wszystkich o zachowanie w tych dniach, szczególnej ostrożności i zwracanie bacznej uwagi na to, co dzieje się wokół nas.

- Zachowajcie Państwo szczególną ostrożność na drodze. W tym czasie zawsze jest więcej samochodów niż w inne dni. Zarówno piesi, jak i zmotoryzowani, powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo.

- Korzystajcie tylko z wyznaczonych miejsc do parkowania.

- Pozostawiając samochody w okolicach cmentarzy pamiętajcie, aby nie zostawiać w nich na widocznych miejscach przedmiotów stanowiących jakąkolwiek wartość.

- Zabezpieczcie samochody przed włamaniem i kradzieżą. Pamiętajcie, aby sprawdzić, czy wszystkie drzwi i okna są zamknięte. A jeżeli macie dodatkowe zabezpieczenia, upewnijcie się czy zostały włączone.

- Udając się na cmentarze pamiętajcie o swoich bagażach podręcznych.
Torebki, plecaki, siatki trzymajcie przy sobie, nie pozostawiajcie ich obok grobów.

- Pamiętajcie o portfelach, dokumentach i telefonach komórkowych. Starajcie się trzymać te przedmioty w kieszeniach wewnętrznych, nie w torbach. Nie zabierajcie ze sobą więcej pieniędzy niż faktycznie potrzebujecie.

- Pamiętajcie, że w miejscach zatłoczonych najczęściej grasują złodzieje. Łatwiej im wtedy, po dokonanej kradzieży zniknąć w tłumie – dotyczy to również podróży środkami komunikacji miejskiej.

- Pamiętajcie, aby wychodząc z mieszkania (domu) dobrze pozamykać wszystkie drzwi i okna.

Wierzymy, że jeżeli choć w części dostosujecie się do naszych ostrzeżeń, bezpiecznie i bez uszczerbku dla swojego zdrowia i mienia powrócicie do domów. W tych dniach, jak co roku wałbrzyscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich odwiedzających groby swoich bliskich.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group