Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4479
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Dzikowiec zostanie dofinansowany

Środa, 5 stycznia 2011, 7:18
Aktualizacja: 7:20
Autor: PAW
REGION, Boguszów-Gorce: Dzikowiec zostanie dofinansowany
Już wkrótce droga dojazdowa na Dzikowiec zostanie zmodernizowana
Fot. red
Zarząd Województwa Dolnośląskiego zadecydował, że droga dojazdowa na Dzikowiec zostanie zmodernizowana.

Zarząd Województwa Dolnośląskiego w ramach Działania 9.1 Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich w miastach powyżej 10 tysięcy mieszkańców w Priorytecie IX Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich na terenie Dolnego Śląska (Miasta) Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 pozytywnie ocenił oraz zakwalifikował do dofinansowania projekt Gminy Miasto Boguszów – Gorce: "Modernizacja dróg gminnych ulic Sportowej i Bema łączących się z drogą powiatową nr 3397D poprawiających dostępność kolei krzesełkowej na zboczu góry Dzikowiec przy Ośrodku Sportowo - Rekreacyjnym i Zespołu Boisk Sportowych Orlik 2012 w Boguszowie - Gorcach".

W powyższej uchwale określił ponadto poziom dofinansowania tj. 69,99 % oraz wartość dofinansowania tj. 1 182 831,00 zł. Całkowita wartość projektu wynosi 1 689 999,99 zł.

W wyniku realizacji projektu zostaną zmodernizowane dwie ulice: Sportowa i Bema o łącznej długości 826 m wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Zostanie wykonana podbudowa nowej nawierzchni bitumicznej, nowa nawierzchnia bitumiczna jezdni, nowe nawierzchnie chodników i wydzielonej ścieżki rowerowej wraz z modernizacją obrzeży, prace naprawcze i uzupełnienie kanalizacji deszczowej, modernizacja i budowa oświetlenia drogowego.

Projekt będzie realizowany na obszarze wsparcia wskazanym w Lokalnym Programie Rewitalizacji Miasta Boguszów - Gorce jako obszar do rewitalizacji Kuźnice Świdnickie. Projekt ma znaczący wpływ na rozwój infrastruktury drogowej w regionie, gdyż w jego wyniku zostaną zmodernizowane drogi gminne, zapewniające dojazd do ważnych z punktu widzenia społeczno-gospodarczego miejsc atrakcyjnych turystycznie. Drogi będą zapewniać bezpieczny i wygodny dojazd do Ośrodka Sportowo - Rekreacyjnego Dzikowiec oraz zespołu boisk sportowych Orlik 2012.

Do 14 stycznia 2011 roku zostaną przygotowane niezbędne dokumenty i informacje do przygotowania i podpisania umowy o dofinansowanie.

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group