Wtorek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 3161
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dzwonią z pretensjami

Poniedziałek, 1 lutego 2021, 6:33
Aktualizacja: 8:26
Autor: JAZ
Wałbrzych: Dzwonią z pretensjami
Fot. użyczone
Ostatnio dużo jest problemów z odśnieżaniem dróg w Wałbrzychu. Sporadycznie widziane są na ulicach piaskarki. Dochodzi do wypadków, także tych śmiertelnych. Mamy dużo potrąceń i kolizji, a to sprawiło, że mieszkańcy nie wytrzymują i skarżą się na zaistniałą sytuację.

"Naprawdę nie rozumiem, jak można było dopuścić do takiej sytuacji. Drogi są w stanie fatalnym. Nikt ich nie odśnieża, a nawet jeśli, to efekt jest wręcz tragiczny. Ostatnio byłem świadkiem kolizji na skrzyżowaniu. Mój znajomy widział jak inny kierowca potrącił pieszego. W Centrum Utrzymania Dróg telefony się urywają, ale nikt z tym nic nie robi. Dzwonimy w tej sprawie na policję. Pomaga nam też Straż Miejska. Urząd Miasta milczy. Jedna z gazet napisała, że kasa świeci pustkami i dlatego nikt nie będzie odśnieżał ulic. Doszło już do kilku tragedii. Kto za to odpowie? Rozmawiałem z sąsiadem, który otwarcie mówi, że jeśli tylko będzie miał podstawy oskarży miasto. Pytam się, dlaczego musi dojść do takich sytuacji? Pytam się, jak to jest możliwe, że brak odśnieżania ma rzekomo wynikać z braku pieniędzy? Jeśli tak, to gdzie są pieniądze i jak to jest rozliczane? Wyjeżdżając z Wałbrzycha drogi są czarne. Kiedy wreszcie i u nas będzie normalnie?" - pisze nasz czytelnik.

Pytając pracowników Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta, usłyszeliśmy, że faktycznie telefon nie przestaje dzwonić. Wałbrzyszanie mają pretensje. Dzwonią z prośbą o pomoc. Proszą, krzyczą. Każdy mieszkaniec ma inną granicę cierpliwości.

Twoja reakcja na artykuł?

1
1%
Cieszy
14
15%
Hahaha
2
2%
Nudzi
6
6%
Smuci
10
11%
Złości
61
65%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (63) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group