Poniedziałek, 10 maja
Imieniny: Antoniny, Izydora
Czytających: 3129
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Edukacyjne wakacje

Poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 6:42
Aktualizacja: Wtorek, 20 sierpnia 2019, 7:50
Autor: red
Wałbrzych: Edukacyjne wakacje
Fot. organizatorzy
W pierwszej połowie sierpnia zajęcia w OSK SM Podzamcze przebiegały niezwykle interesująco i intensywnie.

Oprócz zajęć stałych, rywalizacji sportowych, konkursów artystycznych, dzieci wzięły udział w spotkaniu z funkcjonariuszkami Straży Miejskiej. Podczas spotkania zaprezentowane zostały zasady prawidłowego poruszania się na drogach oraz bezpiecznego korzystania z kąpielisk. Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Aktywne i bezpieczne wakacje”, którego współorganizatorem była Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wałbrzychu. Dla pasjonatów piłki nożnej MKS Szczawno Zdrój zorganizował Turniej FIFA 2019 w wersji E-sport.

Podczas zajęć stacjonarnych prowadzonych przez pracownika Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych dzieci zaznajomiły się z gatunkami roślin i zwierząt żyjących w dolnośląskich lasach oraz z formami ochrony przyrody. Natomiast zajęcia terenowe odbyły się w Książańskim Parku Krajobrazowym. Wycieczka przebiegała wzdłuż Doliny Różaneczników i zakończyła się pieczeniem kiełbasek.

Uczestnicy warsztatów „Majsterkowo” w Castoramie uzyskali wiedzę dotyczącą procesów powstawania drewna i samodzielnie montowali wieszaki na drobne rzeczy użytkowe.

Na ścieżce edukacyjno-przyrodniczej Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej „Sanikom” w Lubawce dzieci zaznajomiły się z procesem powstawania składowisk, utylizacją odpadów i recyklingiem. Natomiast w ZOO Farmie w Łącznej mogły zobaczyć zwierzęta ze wszystkich kontynentów.

Zajęcia zorganizowane w okresie wakacji przez Ośrodek Społeczno-Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” współfinansowane są przez Gminę Wałbrzych.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group