Sobota, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 1390
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Edukacyjne wycieczki OSK

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 13 sierpnia 2013, 10:30
Aktualizacja: Piątek, 16 sierpnia 2013, 11:40
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Podczas dwóch wycieczek autokarowych dzieci uczęszczające na zajęcia ekologiczne i przyrodnicze organizowane w Ośrodku Społeczno–Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” w Wałbrzychu poznały bioróżnorodność dolnośląskich Parków Krajobrazowych.

Warsztaty w Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa "Salamandra" w Myśliborzu dotyczyły flory i fauny oraz budowy geologicznej tutejszej krainy wygasłych wulkanów. Zajęcia obejmowały również wycieczkę pieszą do Myśliborskiego Wąwozu. Podczas wyprawy dzieci uczyły się rozpoznawania gatunków drzew i wykonywały powierzone im zadania sprawdzające nabytą wiedzę.

W Centrum Edukacji Ekologicznej w Jeleniej Górze zorganizowane zostały warsztaty dotyczące gatunków ptaków i ryb zamieszkujących w Rudawskim Parku Krajobrazowym i Parku Krajobrazowym Doliny Bobru. Zajęcia przebiegały również na dydaktycznych ścieżkach terenu przyległego do siedziby jeleniogórskiego Oddziału Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili również Centrum Gospodarki Odpadami Związku Gmin Karkonoskich w Ścięgnach-Dobrzycy. Przedstawione zostały zasady selekcji przywożonych tu odpadów oraz cykle ich ponownego wykorzystania. Największe wrażenie na dzieciach zrobiły ogromne hałdy plastikowych butelek, które po ostatecznej selekcji przemieszczane są do zgniatających je pras hydraulicznych.

Zajęcia zorganizowane zostały w ramach realizacji projektu „Dla natury” będącego laureatem konkursu grantowego Funduszu Naturalnej Energii, którego organizatorem jest GAZ -SYSTEM S.A.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group