Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 4566
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Edward Janusz wygrał proces z miastem

Czwartek, 7 października 2010, 20:08
Aktualizacja: Piątek, 8 października 2010, 7:38
Autor: PAW
Wałbrzych: Edward Janusz wygrał proces z miastem
Na działce Edwarda Janusza powstało mnóstwo biedaszybów
Fot. red
Sąd Apelacyjny podtrzymał w mocy wyrok uznający, że miasto i policja są winni zniszczenia 15–hektarowej działki Edwarda Janusza, mieszkańca Wałbrzycha.

Na działce Edwarda Janusza od ponad 10 lat, osoby trudniące się nielegalnym wydobywaniem węgla, robią to bez żadnych przeszkód. Edward Janusz starał się walczyć z kopaczami na własną rękę, ale bez skutku. Na terenie jego działki powstało mnóstwo biedaszybów. Był okres, że pracowało tu ponad 100 osób. Później na terenie działki Edwarda Janusza pracowało jeszcze więcej kopaczy. I tak jest do dzisiaj. Edward Janusz zwracał się z prośbą o interwencję do straży miejskiej, policji i urzędu miasta.

Prywatna działka mieszkańca Wałbrzycha została całkowicie rozkopana, a interwencji odpowiednich służb nie było. Sąd Apelacyjny uznał, podobnie jak sąd niższej instancji, że szkoda powinna zostać naprawiona. Sędzia Adam Jewgraf nie zgodził się z twierdzeniem, że właściciel działki sam powinien zadbać o swoją działkę. Policja i straż miejska to służby, które powinny, zdaniem sądu, w takiej sytuacji interweniować.

Edward Janusz zapowiadał już kilka miesięcy temu, że będzie domagał się odszkodowania od miasta i policji. Suma, o której mowa, waha się od 6 do 10 milionów zł.

Czy to oznacza, że już wkrótce miasto będzie musiało zapłacić niebagatelną kwotę Edwardowi Januszowi? Zobaczymy. Droga prawna jeszcze się nie zakończyła. Miasto chce złożyć kasację do Sądu Najwyższego. Dopiero później wyrok się uprawomocni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group