Czytających: 7702

Wałbrzych: Egzekucja na AZS–ie

Niedziela, 11 kwietnia 2021, 9:16
Aktualizacja: 9:23
W pierwszym meczu fazy play off o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, koszykarze wałbrzyskiego Górnika nie mieli litości dla AZS–u Politechnika Opolska i wygrali różnicą 36 punktów.

Juz po niespełna 5 minutach gry biało-niebiescy prowadzili 11-0 i pokazali swoją siłę zarówno w ofensywie jak i defensywie. Goście starali się odwrócić losy tej kwarty, ale po 10 minutach było 30-11 dla podopiecznych Łukasza Grudniewskiego. Drugą ćwiartkę lepiej zaczęli przyjezdni i zdołali nieco zniwelować straty do stanu 30-16. Później jednak wszystko wróciło do normy i w 15. minucie było 46-22 dla Górników. Do przerwy wynik meczu był praktycznie rozstrzygnięty, bo gospdoarze prowadzili 57-31. Początek trzeciej kwarty potwierdził wyższość Górnika i szybko zrobiło się 63-31. Goście kompletnie nie mieli w tym spotkaniu argumentów, by zagrozić wałbrzyszanom i po 30 minutach było 78-45. Ostatnia kwarta to już spokojna gra obu zespołów i kolejne udane akcje Górnika i w efekcie 103-67.

Górnik Wałbrzych - AZS Politechnika Opolska 103-67 (30-11, 27-20, 21-14, 25-22)

Górnik: Jakóbczyk 18, Durski 12 (7 asyst), Bojanowski 12, Zywert 11 (7 asyst), Wróbel 10, Koperski 9, Malesa 8, Ratajczak 8, Cechniak 8, Ochońko 4, Makarczuk 3.