Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 4220
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ekologiczna ciepłownia w Głuszycy

Wiadomości: REGION, Głuszyca
Niedziela, 23 grudnia 2012, 11:55
Aktualizacja: 13:37
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
W Głuszycy nastąpiło oficjalne otwarcie nowoczesnej ciepłowni gazowej. Zastąpiła ona starą, spalającą miał węglowy kotłownię, która nie była dostosowana do wielkości osiedla, generowała duże straty związane z przesyłem ze względu na swoją lokalizację, nie spełniała też norm unijnych w zakresie emisji dwutlenku węgla. Z uwagi na przestarzałą technologię jej modernizacja okazała się nieopłacalna.

Nowa, ekologiczna, w pełni zautomatyzowana, niskoemisyjna ciepłownia spełnia wszystkie europejskie normy i jest dostosowana do potrzeb odbiorców ciepła. Posiada dwa kotły gazowe o łącznej mocy 2,8 MW. Przyłącza to około 700 metrów nowej instalacji. Ciepłownia zasili całe osiedle: 12 budynków i szkołę. Za jej pośrednictwem ciepło dotrze do około 1800 mieszkańców. Szczególny nacisk położono na ochronę środowiska.

Uroczystego otwarcia ciepłowni dokonali przedstawiciele inwestora – firmy DZT Service, spółdzielni na której terenie zlokalizowana jest ciepłownia, władz miasta i banku ING, który udzielił kredytu na część inwestycji. Zakup urządzeń został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Koszt urządzeń i przyłączy wyniósł 640 000 zł. Prace ukończono 30 września br.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group