Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 3634
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Ekologiczne oświetlenie

Środa, 25 lipca 2012, 6:04
Aktualizacja: 6:23
Autor: opr.red.
Region: Ekologiczne oświetlenie
Fot. użyczone
Przedmiotem zamówienia ogłoszonego przez Urząd Gminy był montaż urządzeń do wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych, wykorzystywanej do oświetlenia miejsc publicznych na terenie gminy Stare Bogaczowice.

Zainstalowano 20 latarń hybrydowych zasilanych ogniwami słonecznymi (fotowoltaicznymi) oraz turbiną wiatrową i wyposażonych w oprawę oświetleniową typu LED na odpowiednim wysięgniku, umieszczoną na 10 metrowych słupach stalowych.

Lampy hybrydowe zastosowane w projekcie działają w oparciu o elektryczność powstałą poprzez przechwytywanie energii słonecznej za pomocą paneli fotowoltaicznych oraz energii wiatru przy użyciu turbin wiatrowych. Kombinacja ta sprawia, że systemy takie są bardziej praktyczne w stosunku do systemów oświetleniowych opierających się jedynie na energii pochodzącej tylko z paneli fotowoltaicznych.

Wykonana instalacja oświetlenia hybrydowego wyposażona jest w akumulatory pozwalające na nieprzerwane działanie systemu w zaprojektowanym przedziale czasowym ( trzy do pięciu dni) , niezależnie od warunków atmosferycznych. W praktyce oznacza to, że jeśli zdarzy się pięć dni pochmurnych i zarazem bezwietrznych, to światła uliczne nie przestaną działać.

Wartość inwestycji to niespełna 300 tys. zł. z czego ok.60% pochodzi z dofinansowania unijnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group