Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 1666
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ekorewolucja w Głuszycy

Wiadomości: REGION, Głuszyca
Czwartek, 17 listopada 2011, 7:45
Aktualizacja: 10:32
Autor: red
Fot. użyczone
Jak zwykle aktywni uczniowie Gimnazjum Publicznego w Głuszycy, z ogromnym zapałem przystąpili do ogólnopolskiego konkursu "Tesco dla szkół–Ekorewolucja".

Warunkiem uczestnictwa w konkursie było nakręcenie filmu, przedstawiającego lokalne zagadnienia dotyczące ochrony środowiska. Krótki film, w którym uczniowie propagują wartości ekologiczne, pokazuje, jak cała społeczność uczniowska gimnazjum wraz z gronem pedagogicznym przyjeżdża do szkoły na rowerach. Godnym uwagi jest fakt, że niektórzy z uczniów mieli do przejechania ładnych parę kilometrów. Zmęczeni, a jednak z uśmiechem na twarzy, docierali tego dnia do szkoły.

Uczniowie z Głuszycy wiedzą, że nawet taki drobny z pozoru gest, przyczyni się w jakimś stopniu do ratowania naszego środowiska lokalnego. Film i jego montaż to żaden problem dla gimnazjalistów, gdyż doświadczenie zdobyli podczas kręcenia wcześniejszych filmów. Ekorewolucja to już trzeci projekt filmowy realizowany w głuszyckim gimnazjum. Pierwszy nosił nazwę „Francja na talerzu", zaś przedostatni to „Kaprys historii", który zdobył wyróżnienie na ogólnopolskim konkursie filmowym - Era Nowe Horyzonty. Nad wszystkimi projektami filmowymi czuwała Magdalena Franków.

A więc jak widać, sztuka kręcenia filmów nie jest obca uczniom. W realizacji zdjęć do filmu o ekologii uczestniczyli uczniowie różnych klas. Jakub Galus i Mateusz Zglejszewski to operatorzy kamery i fachowcy od montażu. Podkładem dźwiękowym do filmu zajęła się Karolina Pietras, zaś autorami filmu byli Kamil Baszewski i Damian Reich. Na tym nie koniec działań na rzecz ekologii. Kolejnym krokiem było wykonanie ogromnego plakatu, składającego się z poszczególnym małych elementów, na których uczniowie umieszczali swoje wierszyki, rymowanki i hasła ekologiczne. Plakat widoczny z daleka dla każdego mieszkańca Głuszycy oraz przejeżdżających kierowców drogi wojewódzkiej 381, robił ogromne wrażenie.
- To na pewno nie koniec działań na rzecz ekologii w naszej szkole, gdyż wiemy, iż praca nad tym, aby nasze środowisko było czyste, nie kończy się nigdy - podsumowała przedsięwzięcia swoich uczniów dyrektor gimnazjum w Głuszycy Ewa Dorosz.

Jeśli popieracie działania na rzecz ekologii, dbanie o płuca naszej planety, oddajcie swój głos na Rowerzystów z Głuszycy: http://www.tescodlaszkol.pl/f/558

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group