Sobota, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 1956
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ekspresowe drogi

Wiadomości: REGION
Poniedziałek, 23 grudnia 2019, 8:30
Aktualizacja: Wtorek, 24 grudnia 2019, 9:20
Autor: red
Fot. użyczone
20 grudnia z inicjatywy Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – Michała Dworczyka odbyło się spotkanie konsultacyjne poświęcone budowie dróg ekspresowych S5 i S8.

W konsultacjach wzięło udział kilkudziesięciu przedstawicieli samorządów - gmin i powiatów, które bezpośrednio zainteresowane są przebiegiem i statusem zaplanowanych tras. Jeszcze we wrześniu br. Rada Ministrów nowelizując rozporządzenie ws. sieci autostrad i dróg ekspresowych dopisała do oficjalnego wykazu budowę drogi S8 z Wrocławia do Kłodzka oraz drogi S5 łączącą Wrocław, Świdnicę, Wałbrzych i Bolków. Decyzję tę ogłosił wówczas poseł z regionu wałbrzyskiego - Michał Dworczyk.
- To historyczna decyzja dla naszego - wałbrzyskiego subregionu. Drogi ekspresowe otwierają komunikacyjnie nasz region znakomicie ułatwiając połączenia nie tylko dla mieszkańców, ale również dla turystów i inwestorów - mówi Michał Dworczyk - poseł na Sejm RP ziemi wałbrzyskiej.

W spotkaniu uczestniczyła także Dyrektor Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - Lidia Markowska, która szczegółowo przedstawiła harmonogram zaplanowanych prac przygotowawczych. W przypadku drogi S5 kluczowy okaże się III kwartał przyszłego roku, na który zaplanowano wybór ostatecznego wariantu trasy. Jeszcze szybciej, bo już w lutym 2020 r. odbędzie się posiedzenie Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych (KOPI), na którym omówiony zostanie z kolei przebieg drogi S8.

O szczególnej wadze tych przedsięwzięć wspomniał także wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego. Grzegorz Macko powołał się na szczegółowe pomiary techniczne wykonane na drogach krajowych DK35 i DK5
- Bardzo się cieszę, że rząd Premiera Mateusza Morawieckiego podjął decyzję o budowie dróg ekspresowych do Kłodzka, Świdnicy i Wałbrzycha. Ta przełomowa decyzja spowoduje połączenie południa Dolnego Śląska z siecią dróg ekspresowych w całym kraju. Dzięki temu nasz region zyska nowy, potężny impuls rozwojowy - mówi Grzegorz Macko - wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

5
50%
Cieszy
2
20%
Hahaha
1
10%
Nudzi
1
10%
Smuci
1
10%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Jordan 23-12-2019 16:54
Panie Dworczyk;mimo moich 80 lat,postanowiłem,że pożyje jeszcze te dwie dychy,żeby sprawdzić pańską prawdomówność.
~Wot 23-12-2019 21:54
Dworczyk obiecał wot i nie ma do tej pory nic.
~HAZAEL 23-12-2019 23:08
Dworczyk - łgarz jak jego szef skazany dwoma wyrokami sądu marionetkowy premier Morawiecki
~HAZAEL 24-12-2019 6:52
Mój prezydent w drugim rzędzie??!! Bezczelne PiSiory!!! To Roman Szełemej powinien prowadzić to spotkanie!!!!
~Dulski 24-12-2019 13:01
Zabawne, że Szełemej schował się w drugim rzędzie wraz ze swoja świtą (Orpel i reszta klakierów) Nawet jego lokalne zrobiły mu zdjęcie od tyłu i co dziwne , nie umieściły jego facjaty na głównym zdjęciu tego artykułu. Czyżby Roman wstydził się tego spotkania??? Kasa kusi i potrzebna zadłużonym biedakom z Wałbrzycha no ale to przecież PiSiorki!! hehehhehehehe :)))))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group