Zalogowanych: 5

Wałbrzych: Ekstraliga piłkarska kobiet: Krok w stronę medalu

Wtorek, 23 maja 2017, 14:27
Aktualizacja: 14:35
Futbolistki AZS–u PWSZ Wałbrzych pokonały pewnie na własnym boisku AZS Wrocław 3–0.

Była to przedostatnia seria spotkań i po zwycięstwie nad wrocławiankami nasza drużyna jest bardzo bliska wywalczenia 3. miejsca na finiszu rozgrywek. Sam mecz przebiegał pod dyktando miejscowych. Wrocławianki wprawdzie zaczęły odważnie, ale już w 14. minucie zostały skarcone, kiedy na listę strzelców wpisała się Gradecka, która najprzytomniej zachowała się po zamieszaniu w polu karnym. W drugiej połowie swoją fantastyczną formę i aspiracje do gry w reprezentacji Polski potwierdziła Mesjasz, która dwukrotnie pokonała bramkarkę rywali.

W ostatnim meczu sezonu nasze dziewczęta zmierzą się w Łodzi z SMS-em, nad którym mają obecnie 3 punkty przewagi. By wywalczyć brąz wałbrzyszanki nie mogą tego meczu przegrać.

AZS PWSZ Wałbrzych - AZS Wrocław 3:0 (1:0)

AZS: Antończyk - Pluta, Mesjasz, Gradecka, Aszkiełowicz - Jelencić (Iwańczuk), Ratajczak, Kowalczyk (Rędzia), Dereń (Bezdziecka), Kowalczyk - Miłek - Maciukiewicz (Klepatska)