Czytających: 4616

Wałbrzych: Ekstraliga piłkarska kobiet: O podium na remis

Poniedziałek, 11 marca 2019, 9:52
Aktualizacja: 9:54
W hitowym starciu 16. kolejki Ekstraligi czwarty w tabeli AZS PWSZ zremisował z trzecimi Czarnymi Sosnowiec 2:2.

Jak na mecz na szczycie przystało, na stadionie przy ulicy Ratuszowej nie zabrakło tego dnia niczego – pięknych goli, walki, kartek, niespodziewanych zwrotów akcji i kontrowersji sędziowskich. Pierwsza odsłona stała pod znakiem przewagi optycznej drużyny gości oraz skutecznej obrony i prób wyprowadzenia kontrataków przez wałbrzyszanki. Zespół z Sosnowca mimo częstego przebywania na połowie przeciwniczek miał problemy ze sforsowaniem ich defensywy i o jedynej do przerwy bramce zadecydował błysk geniuszu Patricii Hmirovej – w 28' reprezentantka Słowacji popisała się kapitalnym uderzeniem z około 20 metrów, po którym piłka wylądowała w samych „widłach” bramki strzeżonej przez Jagodę Sapor. Po 45 minutach przyjezdne prowadziły 1:0, ale druga odsłona zaczęła się lepiej dla AZS PWSZ, bowiem już w 51' Klaudia Miłek dośrodkowała z rzutu rożnego, a niezawodna Małgorzata Mesjasz głową z bliska wpakowała futbolówkę do siatki doprowadzając do wyrównania. Druga połowa była bardzo zacięta i szanse do zdobycia gole miały obie drużyny, które próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 70' ponownie to przyjezdne objęły prowadzenie – Anna Szymańska dalekim wykopem uruchomiła akcję swojego zespołu, Patricia Hmirova zgrała piłkę głową, a ta po przebitce trafiła do Dżesiki Jaszek, która była faulowana w polu karnym. Jedenastkę na gola zamieniła Patricia Hmirova i było 2:1 dla Czarnych. Wałbrzyszanki nie poddawały się jednak i w 88' Marcjanna Zawadzka popisała się podaniem na wolne pole w „16” rywala, a wprowadzona kilkanaście minut wcześniej Martyna Zańko precyzyjnym strzałem z 10 metrów nie dała szans bramkarce gości. Wynik 2:2 utrzymał się do końca meczu i to emocjonujące spotkanie zakończyło się podziałem punktów. AZS PWSZ czeka teraz najdalszy wyjazd w sezonie – podopieczne trenera Kamila Jasińskiego zmierzą się w niedzielę w Białej Podlaskiej z miejscowym AZS PSW.

AZS PWSZ Wałbrzych – Czarni Sosnowiec 2:2 (0:1)

Bramki: Małgorzata Mesjasz 51', Martyna Zańko 88' – Patricia Hmirova 28', 70'

AZS PWSZ: Sapor, Fabova, Rapacka (81' Głowacka), Miłek, Mesjasz, Kędzierska, Głąb (71' Zańko), Dereń, Zawadzka, Szewczuk, Rozmus (81' Ostrowska).