Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3670
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Elektromobilność to przyszłość

Niedziela, 17 lipca 2022, 6:35
Autor: red
Wałbrzych: Elektromobilność to przyszłość
Fot. WSSE "Invest Park"
W siedzibie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej "INVEST–PARK" odbyły się warsztaty: Przełącz się na elektromobilność.

To wyjątkowe wydarzenie podczas którego przedstawiciele biznesu, administracji oraz nauki poznali jak wygląda proces produkcji baterii do pojazdów elektrycznych, technologie i komponenty oraz gdzie są szanse na nowe obszary biznesowe w tym zakresie.

Tę konkretną dawkę wiedzy przekazał inż. Rafał Biszcz – ekspert z branży bateryjnej, odpowiedzialny m.in. za uruchomienie największej fabryki bateryjnej w Europie oraz nowych fabryk baterii w Azji. Analiza rynku i networking wykazały bowiem, że istnieją podmioty lokalne, które mogłyby mieć swój wkład w procesy technologiczne i produkcję podzespołów, bądź surowców w sektorze elektromobilności.

Polska Izba Rozwoju Elektromobilności jest organizacją pozarządową, zrzeszającą podmioty działające w branży e-mobility. Jej głównym celem jest rozwój elektromobilności w polskich miastach. Wraz z samorządami i firmami tworzy odpowiednie warunki, aby obecni użytkownicy pojazdów spalinowych mogli bezpiecznie i komfortowo przesiąść się do elektrycznych odpowiedników. Ponadto PIRE przybliża zagadnienia związane z elektromobilnością oraz z tym w jaki sposób wykorzystać potencjał branży e-mobility i wykorzystać do rozwoju waszej firmy.

Twoja reakcja na artykuł?

2
13%
Cieszy
6
38%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
1
6%
Złości
6
38%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group