Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 3662
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Eliminacje Olimpiady Krajoznawczej za nami

Poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 11:11
Aktualizacja: 11:12
Autor: PAW
Wałbrzych: Eliminacje Olimpiady Krajoznawczej za nami
Fot. PTTK Wałbrzych
W Zespole Szkół nr 7 w Wałbrzychu odbyły się Eliminacje Powiatowe Olimpiady Krajoznawczej Dolnego Śląska.

W eliminacjach wzięło udział 37 osób. Organizatorem była Komisja Młodzieżowa Oddziału PTTK „Ziemi Wałbrzyskiej”.

Uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami z różnego zakresu: odpowiadali na pytania w teście krajoznawczym, musieli wykazać się wiedzą topograficzną i znajomością udzielania pierwszej pomocy. Oprócz tego przejechali kolarski tor przeszkód.

W kategorii szkól podstawowych zwyciężyła Miejska Szkoła Podstawowa w Jedlinie-Zdroju (opiekun Ewa Nycnerska) w składzie: El Ayachi Junior Stitou, Michał Lubowicz, Bartosz Wiącek.

W kategorii szkół gimnazjalnych triumfowało Gimnazjum Miejskie im. Jana Pawła II w Jedlinie-Zdroju (opiekun Przemysław Chomiak). W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wygrała drużyna SKKT PTTK „ Wędrowniczek” przy Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej Curie w Szczawnie-Zdroju (opiekun Artur Ciempa) w składzie: Sandra Koralewska, Małgorzata Waluś, Aleksandra Andruszko.

Nagrody za najlepiej napisany test krajoznawczy i topograficzny otrzymali: w kategorii szkół podstawowych - Michał Lubowicz z MSP w Jedlinie-Zdroju, w kategorii szkół gimnazjalnych - Anna Kopciuch z GM w Jedlinie-Zdroju, w kategorii szkół ponadgimnazjlnych - Sandra Koralewska z SKKT PTTK „ Wędrowniczek” przy Zespole Szkół w Szczawnie-Zdroju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group