Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 3526
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Elżbieta Witek o problemach młodzieży

Wtorek, 14 marca 2023, 11:40
Aktualizacja: 12:46
Autor: red
REGION: Elżbieta Witek o problemach młodzieży
Fot. Ziemia Wałbrzyska
Wczoraj Marszałek Sejmu Elżbieta Witek spotkała się z mieszkańcami Świdnicy. W gronie uczestników spotkania byli samorządowcy z terenu powiatu wałbrzyskiego. Wśród wielu tematów rozmów przewijał się stale jeden – bezpieczeństwo dzieci i agresja w środowiskach młodzieżowych.
- To co obserwuję od dłuższego czasu - drastyczne przypadki agresji wśród młodzieży - jest ogromnym problemem, którym postanowiłam zająć się także osobiście, bo patrzę i widzę, co się dzieje z naszymi dziećmi, co się dzieje z naszą młodzieżą. Zamierzam w najbliższych dniach – zarówno w sposób instytucjonalny, ale także ustawowy – dotknąć problemu bezpieczeństwa dzieci; w tej sprawie zaproszę do Sejmu przedstawicieli środowisk mogących pomóc, m.in. psychologów i nauczycieli - informuje Elżbieta Witek.

Jej zdaniem, dzieci nie radzą sobie z problemami, coraz więcej młodych ludzi widzimy na korytarzach u psychiatrów. Oni są ciągle w smartfonach, ciągle są w wirtualnym świecie, nie znają świata realnego, zaczynają się gubić, nie bardzo wiedzą, gdzie mają się zwrócić ze swoimi problemami.

- Dorosłym wydaje się, że dzieci nas nie obserwują. Nie, dzieci są znakomitymi obserwatorami, lepszymi od nas i czerpią przede wszystkim wzór z nas. Jeśli my, jako rodzice, jako nauczyciele, jako politycy, zachowujemy się w sposób wulgarny, bezczelny, obrażamy, kłamiemy, jesteśmy agresywni, to młodzi ludzie, którzy są naszymi dziećmi, wnukami, może dziećmi sąsiadów, to doskonale obserwują i tracą autorytety. My musimy postarać się o to, żeby nasze dzieci i nasza młodzież bezpiecznie mogły pójść do szkoły, bezpiecznie mogły pójść na zajęcia pozalekcyjne, żeby rodzice mieli spokojną głowę, że mojemu dziecku nic się nie stanie - kontynuuje Elżbieta Witek.

Marszałek Sejmu za zamiar zaprosić do Sejmu wszystkie środowiska, które mogą pomóc ten problem rozwiązać. Poproszeni zostaną psychiatrzy, psychologowie, lekarze, policjanci, rodzice, nauczyciele, wszyscy, którzy mogą zabrać głos i podpowiedzieć, jak ratować nasze dzieci i jak pomagać rodzicom. Zdaniem Elżbiety Witek, to powinna być sprawa ponadpartyjna, bo to dotyczy dzieci z każdego środowiska.

Twoja reakcja na artykuł?

6
22%
Cieszy
11
41%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
7%
Złości
7
26%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (45)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group