Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 3329
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Energetyczna zawodowa ekstraklasa

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 19 maja 2014, 11:32
Autor: red
Fot. użyczone
Niewiele jest milszych doznań od radości zwycięstwa. Zasmakować w niej mogą utalentowani uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych „Energetyk” w Wałbrzychu, którzy przynoszą splendor szkole, zajmując najwyższe miejsca w konkursach z przedmiotów zawodowych.

Na przekór ogólnej opinii, że nie warto się „wychylać”, oni cenią wartość dobrej e¬¬¬dukacji technicznej, próbują sprawdzić swoje umiejętności, porównać je z innym zawodnikami. I jaki efekt? Spektakularny. Odnoszą sukces za sukcesem, tym bardziej satysfakcjonujący, że wynika on z pasji wiedzy, z poważnego traktowania talentu, pracowitości i systematyczności.

Tylko w czasie ostatniego półrocza trzynastu uczniów zasługuje na najwyższe noty konkursowych ekspertów i staje na podium, zdobywając tytuły finalistów i laureatów. Wymienić wypada Mateusza Waca, chlubę szkoły, który przygotowywany przez nauczycieli przedmiotów zawodowych - Jolantę Dróżdż i Dariusza Sorokę - zajmuje pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Elektron” zorganizowanym przez Politechnikę Wrocławską.

Mowa także o Marku Góralczyku, Arturze Kuli, Przemysławie Wojtczaku, którzy pod opieką Jerzego Topora zajmują pierwsze miejsce w Konkursie Wojewódzkim „Na Najlepszego w Zawodzie Technik Elektryk”. W tym samym konkursie, ale w zawodzie technik elektronik, w szranki z innymi wspaniałymi stają: Kamil Grzybek, Dawid Puć i Mateusz Wac i biją na głowę pozostałych uczestników zmagań. Zajmują zaszczytne pierwsze miejsce. Ich opiekunem jest Ryszard Janas.

Justyna Awdankiewicz - Repka wyposażyła w wiedzę dwa trzyosobowe zespoły uczniów. Pierwszy był złożony z techników teleinformatyków: Michała Pietrasa, Pawła Redmana, Mateusza Śmigielskiego, którzy zajmują….oczywiście pierwsze miejsce, i drugi - z techników informatyków: Piotra Jaroszewskiego, Jakuba Niewiadomskiego i Kacpra Obrzuta, z drugim wynikiem, czyli wciąż bardzo wysoko.

Aby uściślić informacje, należy dodać, że etap regionalny wyżej wymienionego konkursu dla zawodów technik informatyk, teleinformatyk, elektryk i elektronik, odbył się w Zespole Szkół Politechnicznych „Energetyk” w Wałbrzychu. Finały dla dwóch pierwszych zawodów miały miejsce w tej samej szkole, a dwa pozostałe we Wrocławiu. Konkurs realizowany był w ramach Modernizacji Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II.

- Doświadczenie Dyrekcji i nauczycieli ZSP „Energetyk” w kształceniu zawodowym oraz w przeprowadzaniu wielu konkursów o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim, zostało docenione przez Urząd Marszałka Województwa Dolnośląskiego i dlatego dostąpiliśmy ogromnego zaszczytu wyróżnienia spośród innych szkół i nam powierzono organizację tak prestiżowego konkursu - mówi dyrektor szkoły - Roman Głód.

Nauczyciele Zespołu Szkół Politechnicznych „Energetyk” potrafią pracować z uzdolnioną młodzieżą. Rozwijają zainteresowania i pasje zawodowe, organizują zagraniczne praktyki zawodowe w ramach programu „Sokrates”, koła zainteresowań, korzystają z bogatej bazy najnowszych pomocy dydaktycznych do nauki zawodu, dlatego tak często mogą się cieszyć ze zwycięstw ich podopiecznych.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group