Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 2821
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: ,,Energetyk” ma nowe okna

Środa, 11 stycznia 2012, 14:52
Aktualizacja: 14:54
Autor: RED
Wałbrzych: ,,Energetyk” ma nowe okna
Fot. użyczone
Ponad czterdzieści starych okien zastąpiono nowymi. Starostwo Powiatowe na inwestycję przeznaczyło blisko 100 000 zł.

Zabytkowy budynek Zespołu Szkół Politechnicznych ,,Energetyk” przy Al. Wyzwolenia zmienia swoje oblicze: 45 zniszczonych drewnianych okien zostało wymienionych na nowe. Właśnie kończą się prace polegające na obróbce otworów okiennych.

– Będzie cieplej i komfortowo – komentuje zadowolony Roman Głód dyrektor placówki i dodaje, że w ramach prac modernizacyjnych obiektu wcześniej został już częściowo wyremontowany dach oraz wymienione instalacje: odgromowa i hydrantowa.

Jednak nowe okna nie tylko zwiększą komfort cieplny i zapewnią lepszą izolacyjność akustyczną, ale także poprawią estetykę budynku. Ponadto wymiana okien, choć z pozoru kosztowna, na pewno pozwoli zaoszczędzić na kosztach związanych z ogrzewaniem.

- W ramach termomodernizacji dobrze jest zacząć od wymiany starych okien, bo wszelkie inne działania, jak np. ocieplenie budynku czy wymiana instalacji grzewczej nie przyniosą spodziewanych efektów, jeżeli w sposób niekontrolowany ciepło będzie uciekać przez stare, nieszczelne okna – tłumaczy Andrzej Sokołowski p.o. naczelnika Wydziału Inwestycji i Obsługi Starostwa w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu. Koszt inwestycji to blisko 100 000 zł. Pieniądze pochodzą z budżetu Powiatu Wałbrzyskiego.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group