Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5753
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Energetyk” na Dolnośląskich Zawodach Strzeleckich

Poniedziałek, 25 września 2017, 8:19
Aktualizacja: 10:00
Autor: Piotr Skomorokiewicz
Wałbrzych: „Energetyk” na Dolnośląskich Zawodach Strzeleckich
Fot. użyczone
Uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych "Energetyk" w Wałbrzychu wzięli udział w Dolnośląskich Zawodach Strzeleckich im. "Żołnierzy Września 1939", które odbyły się 20 i 21 września w Jaworze.

Na pierwszy dzień zaplanowano trzy konkurencje: biathlon (bieg + strzelanie do celów), strzelanie z karabinka KBKS oraz rzut granatem na celność. Rywalizacja odbywała się indywidualnie i drużynowo. Wystąpiło prawie stu uczniów z kilkunastu dolnośląskich szkół. Wałbrzych reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych "Energetyk" pod opieką Dariusza Ciska. W kategorii strzelanie z karabinka sportowego reprezentanci „Energetyka” zajęli II miejsce.

Drugi dzień był wolny od rywalizacji. Uczniowie uczestniczyli w prezentacji multimedialnej pt. „Polski Wrzesień 1939” w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze. W ramach tej prezentacji odbył się pokaz sprzętu m.in. Sił Zbrojnych RP, Policji, Państwowej Straży Pożarnej czy Pogotowia Ratunkowego. Uczestnikom, na targach edukacyjnych zaprezentowały się szkoły wyższe z Dolnego Śląska oraz zakłady pracy. Zwieńczeniem zawodów był występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Turniej miał na celu uczczenie i przypomnienie zasłużonych żołnierzy Wojska Polskiego, którzy brali udział w kampanii wrześniowej oraz popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej wiedzy dotyczącej zagadnień obronności kraju, podnoszenie sprawności fizycznej, doskonalenie umiejętności strzeleckich w bezpośredniej rywalizacji sportowej oraz popularyzacja w społeczeństwie strzelectwa sportowego i sportów obronnych. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęli Starosta Jaworski Stanisław Laskowski, Minister Paweł Soloch Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego oraz Sekretarz Stanu Michał Dworczyk Ministerstwo Obrony Narodowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group