Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4515
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Epidemia śmiechu czyli PrzeWAŁka

Czwartek, 5 maja 2011, 21:11
Aktualizacja: 22:47
Autor: Sven
Wałbrzych: Epidemia śmiechu czyli PrzeWAŁka
Fot. Sławomir Pawlik
Zaledwie kilka dni dzieli miłośników kabaretu w Wałbrzychu od XIII Ogólnopolskiej Giełdy Kabaretowej „PrzeWAŁka”.

Na dwudniową imprezę złożą się występy dziewięciu kabaretów. Sześć z nich stanie w szranki o nagrody, które rozdzielą: publiczność, jury, organizatorzy i dziennikarze. W tym roku z ponad trzydziestu zgłoszeń zakwalifikowane zostały: „Tera Jem”, „Paweł Reszela Stand – up Comedy”, Katarzyna Sobieszek, Kabaret „Dabz”, Kabaret „Kałasznikof” i „Wyjście Ewakuacyjne”. Trzy pierwsze reprezentują coraz popularniejszy w Polsce nurt „stand up”, zapoczątkowany kilka lat temu przez Katarzynę Piasecką, Tomasza Jachimka i swego czasu lansowany przez telewizję HBO.

Trzy gwiazdy, to grupy mające swoich zagorzałych zwolenników. Dotyczy to także „najmłodszego” kabaretu „Chyba”, który w biegłym roku zdobył Grand Prix, a jeden z jego członków, Piotr Gumulec został uznany przez jury za osobowość sceniczną. Pozostałe gwiazdy to „Paranienormalni” i „Grupa Rafała Kmity”.

W skład jury weszli: Katarzyna Piasecka, Stefan Friedmann i Jacek Fedorowicz. W rolę konferansjerów wcielą się Aneta Talkowska i Maciej Półtorak z „Piwnicy pod baranami”.

Wszystko odbywać się będzie w scenerii placówki służby zdrowia, a jej personel (kabarety, jury i prowadzący) zaaplikują widzom dziesięciogodzinną terapię śmiechem. Jednak to nie koniec atrakcji: - Pierwszy, piątkowy, wieczór nie zakończy się tak szybko. Po występach kabaretów odbędzie się, jak na każdym szanującym się turnusie rehabilitacyjnym, wieczorek zapoznawczy. Do tańca zagra zespół „Pająki”, a w trakcie zabawy przewidziana jest „krwioterapia” – uchylił rąbka tajemnicy dyrektor WOK-u Jarosław Buzarewicz.

W trakcie PrzeWAŁki w Hotelu Maria zaprezentowana zostanie część wystawy „Czas na komis”, którą w całości można oglądać w BWA w zamku Książ.

Program XIII Ogólnopolskiej Giełdy Kabaretowej „PrzeWAŁka” przedstawia się następująco:

13 maja (piątek) – godz. 18.00
Rozpoczęcie
Kabaret Chyba (ubiegłoroczny laureat)
Paweł Reszela Stand-Up Comedy
Kabaret Dabz
Kabaret Tera Jem
Kabaret Paranienormalni
dancing zapoznawczy – Zespół Pająki

14 maja (sobota) – godz. 18.00
Otwarcie
Kabaret Wyjście Ewakuacyjne
Katarzyna Sobieszek
Kabaret Kałasznikof
głosowanie publiczności
Grupa Rafała Kmity
wręczenie nagród

Dwudniowy karnet kosztuje 110 złotych, a bilet jednodniowy 80 złotych. Wejściówki są jeszcze dostępne. Można je nabyć w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury, recepcji hotelu „Maria”, Biurach Podróży Active Travel w Galerii Victoria i Tesco oraz za pośrednictwem internetu - wystarczy wysłać maila na adres marketing@wok.walbrzych.pl.

Przypominamy, że ilość miejsc jest ograniczona. Zalecamy szybką rezerwację.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group