Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 4111
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: E–sąd to Twoja szansa na uniknięcie nużącego, tradycyjnego postępowania sądowego

Czwartek, 24 lutego 2022, 6:36
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: E–sąd to Twoja szansa na uniknięcie nużącego, tradycyjnego postępowania sądowego
Fot. użyczone
Rozpoczęcie postępowania sądowego nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy jakie jest nam dane doświadczyć. Z reguły kojarzy się to z miesiącami spędzonymi na wielogodzinnych rozprawach sądowych. Nie mówiąc już o poniesionych kosztach. Niestety, niektóre sytuacje życiowe nie mogą zostać inaczej rozwiązane. W dzisiejszych czasach szybkiego życia, gdzie cenna jest dla nas każda minuta głównym celem jest tworzenie rozwiązań ułatwiających codzienne funkcjonowanie. Właśnie w tym celu powstał tzw. e–sąd! Przeczytaj artykuł, który dla Ciebie przygotowaliśmy i dowiedz się na czym polega przeprowadzanie rozpraw sądowych online.

Szybki i skuteczne rozwiązywanie spraw sądowych? To możliwe! Wybierz e-sąd

E-sąd to innymi słowy mówiąc sąd rozpatrujący sprawy w elektronicznym postępowaniu upominawczym – EPU. Instytucja ta została powołana 1 stycznia 2010 roku zgodnie z nowelizacją Kodeksu Postępowania Cywilnego. E-sąd umożliwia rozwiązywanie spraw za pomocą internetu. Nie musisz osobiście stawiać się na rozprawach, szczególnie, że siedziba e-sądu znajduje się w Lublinie. Jest jedna z najbardziej cenionych zalet e-sądu. Przez możliwość zdalnego rozpatrzenia, sprawy obejmują całą Polskę. Istotną informacją jest również fakt, że pozew do elektronicznego postępowania upominawczego można również wnieść z innego kraju pod warunkiem, że miejsce zamieszkania lub adres do korespondencja zlokalizowany jest na terenie Polski. Warto również wspomnieć, że rozwiązanie sprawy przez e-sąd jest znacznie szybsze niż tradycyjne postępowania sądowe.

Poznaj jakie sprawy możesz rozwiązać na drodze elektronicznego postępowania upominawczego

Istotną informacją jest fakt, że nie wszystkie sprawy mogą zostać rozwiązane na drodze elektronicznego postępowania upominawczego. W e-sądzie dochodzi się tylko i wyłącznie roszczeń pieniężnych mających ściśle określone kwoty, a mianowicie nie może być ona niższa niż 30 złotych. Działanie e-sądu przebiega bez przeprowadzania postępowania dowodowego, a więc istnienie długów nie powinno budzić jakichkolwiek wątpliwości. Warto wiedzieć, że jeśli wystąpią niejasności, e-sąd może odrzucić sprawę i skierować ją do tradycyjnego postępowania sądowego. E-sąd to dobra alternatywa dla tych, którzy w szybki i skuteczny sposób chcą odzyskać od dłużnika zaległą zapłatę. Warto też dodać, że złożenie wniosku jest o wiele łatwiejsze niż w tradycyjnym sądzie. Korzystając z pomoc doświadczonych prawników z AIF Kancelarii uzyskasz wszystkie niezbędne informacje związane z prowadzeniem sprawy na drodze EPU. Zaoszczędź swój czas oraz niepotrzebny stres!

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
1
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
33%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group