Niedziela, 2 kwietnia
Imieniny: Franciszka, Władysława
Czytających: 3193
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Estetyczne i wytrzymałe zadaszenie – poliwęglan trapezowy poleca się do użytku

Wtorek, 25 października 2022, 6:37
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Estetyczne i wytrzymałe zadaszenie – poliwęglan trapezowy poleca się do użytku
Fot. użyczone
Jeżeli masz w planach budowę przydomowego zadaszenia, skieruj swój wzrok na płyty poliwęglanowe. Jedną z ich form jest poliwęglan trapezowy – innowacyjne płyty wykonane z tego materiału traktuje się jako innowacyjne rozwiązanie, głównie przez szereg właściwości, będących jednocześnie wielkim spisem zalet. Transparentność, bardzo dobre właściwości mechaniczne, a także doskonała udarność czynią przedmioty wykonane z poliwęglanu jednymi z najbardziej pożądanych na współczesnym rynku. W codziennym życiu najczęściej wykorzystywane produkty z poliwęglanu to: panele, lit płyty, płyty komorowe oraz płyty trapezowe, którym bliżej przyjrzymy się właśnie w tym artykule.

Poliwęglan trapezowy – czym jest i jakie są jego największe zalety

Płyty trapezowe wymagają przedstawienia szerszemu gronu odbiorców – głównie przez to, że łączą one w sobie wszystko, czego tylko oczekiwać można od materiału. Wytrzymałe, lekkie w montażu, o atrakcyjnej cenie. Ciekawym faktem jest, że płyta o nawet niewielkiej grubości rzędu 0,8 mm jest wysoce odporna na złamanie lub rozbicie. Poliwęglan trapezowy w przeciwieństwie do szkła pozostaje bardzo odporny na gradobicie i nie pęka w przypadku jego zgniecenia. Przedmioty wykonane z poliwęglanu są odporne na ekstremalnie niskie i wysokie temperatury, dzięki czemu materiał nie ulega deformacji. Ze względu na szereg pozytywnych właściwości, blachy z poliwęglanu trapezowego stanowią doskonałe dopełnienie przydomowych zadaszeń, altan czy nawet szklarni. Specjalna powłoka PC zabezpiecza elementy przed degradacją promieniami słonecznymi, a pokrycie zaś jest niebywale żywotne, przez co nie będzie trzeba wymieniać zadaszenia po jednym sezonie. Jest to również element niebywale estetyczny, dzięki czemu nijak nie zaburzy estetyki posesji. Płyty trapezowe nie ważą zbyt wiele, przez co ich transport i montaż przebiega z wyjątkową łatwością. Pozostając w tematyce montowania płyt trapezowych, nie sposób jest pominąć kwestię nachylenia zadaszenia. Powinno wynosić ono minimum 10 proc., zaś niewymiarowe płyty należy rozcinać za pomocą piły ręcznej lub stołowej o wysokich obrotach. Podczas wwiercania blach, otwory powinny mieć średnicę o 4 mm większą niż należąca do śruby montażowej – płyta rozszerza się wraz ze wzrostem temperatury otoczenia, dlatego powinna mieć udostępniony skrawek przestrzeni. Jeśli więc szukasz materiału perfekcyjnego do zadaszeń, poliwęglan trapezowy zdecydowanie przypadnie ci do gustu.

Ogólne i ukierunkowane zastosowanie poliwęglanu trapezowego

Elementy wykonane z poliwęglanu doskonale sprawdzają się w branży ogrodniczej i przemysłowej. Mogą one posłużyć do budowy szklarni komercyjnych czy centrów ogrodniczych, a także stanowić doskonałe zadaszenie czy osłonę na wiaty lub kryte baseny. Atrakcyjna cena zachęca wielu przedsiębiorców i osoby prywatne do samodzielnego przekonania się o właściwościach płyt poliwęglanowych. Zakupy warto czynić w sklepach sprawdzonych, najlepiej bezpośrednio u producentów przedmiotów wykonanych właśnie z tego materiału. Poliwęglan trapezowy znajduje się w ofercie firmy Mediplex, polskiego producenta wyrobów z tworzywa sztucznego. Kupując u specjalistów masz pewność, że nie otrzymasz blachy o nikłych właściwościach, a produkt przyjdzie w nienaruszalnym stanie. Oczywiście, wypadki się zdarzają – jednak zawsze jest pewność tkwiąca w gwarancji i zwrocie, czego często nie uświadczy się podczas robienia zakupów online na ogólnych portalach do sprzedaży.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group