Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3119
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Euro PrzeWAŁka już w następny weekend

Czwartek, 10 maja 2012, 14:42
Aktualizacja: 15:48
Autor: Sven
Wałbrzych: Euro PrzeWAŁka już w następny weekend
Fot. Sven
Kabarety znane i nieznane, Maria Czubaszek, Michał Ogórek, Zenon Laskowik i Cezary Pazura – już w następny piątek kolejna, czternasta edycja PrzeWAŁki.

Dyrektor WOK-u Jarosław Buzarewicz i jeden z jurorów Mariusz Gawlik, na co dzień dyrektor OSiR-u i młodzi piłkarze "Baszty", zapraszali na wałbrzyskim Rynku do udziału w XIV Ogólnopolskiej Giełdzie Kabaretowej „PrzeWAŁka”, która tym razem odbędzie się pod wpływem zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012.

Na dwudniową imprezę zapraszamy do Hotelu Maria w dniach 18-19 maja, początek obydwu koncertów o godzinie 18:00.
W tym roku spośród trzydziestu zgłoszeń wybranych zostało sześć kabaretów, które wystąpią w konkursie:
- Kabaret Z Nazwy
- Kabaret Król Dopalaczy Marcin Sitek Show
- Kabaret Z Konopi
- Kabaret Czwarta Fala
- Kabaret Weźrzesz
- Kabaret Tiruriru

Imprezę poprowadzi Kabaret Made In China. W jury, a raczej loży sędziowskiej zasiądą: pisarka i satyryk Maria Czubaszek, dziennikarz, krytyk filmowy Michał Ogórek oraz w roli selekcjonera Mariusz Gawlik, który w młodości występował w piłkarskiej reprezentacji Polski juniorów.

Poza kabaretami konkursowymi, które będą rywalizować o kilka nagród, wystąpi także ubiegłoroczny laureat Kabaret Kałasznikow, Cezary Pazura i Kabareciarnia Zenona Laskowika.

Tegoroczne Grand Prix wzmocnione zostanie pucharem i 5 tysiącami złotych ufundowanymi przez Patrona Honorowego Prezydenta Miasta Wałbrzycha. 2 tysiące wynosi nagroda organizatorów czyli Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. Publiczność wybierze kabaret, który pławiąc się w rozlicznych atrakcjach spędzi dwa dni w Villi Alexandra w Polanicy-Zdroju. Z kolei osobowość sceniczna spędzi dwa dni w zamku Książ, gdzie może liczyć na nocleg w apartamencie książęcym i wszystko to, co oferuje dawna posiadłość Hochbergów. Tradycyjnie swoją nagrodę, pozostającą do końca niespodzianką, przyznają dziennikarze.

Dwudniowy karnet kosztuje 110 złotych, jednodniowy bilet – 80. W trakcie dzisiejszej imprezy na wałbrzyskim Rynku troje szczęśliwców wygrało karnety. Zadanie było i proste i trudne za razem – trzeba było strzelić „jedenastkę” Mariuszowi Gawlikowi.

Na tegoroczną PrzeWAŁkę warto przyjść nie tylko ze względu na niepowtarzalne przeżycia artystyczne i mnóstwo zabawy, ale także po to, by wziąć udział w losowaniu karnetów do wałbrzyskiego Aqua-Zdroju…

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group