Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 4142
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych

Czwartek, 21 września 2017, 13:49
Aktualizacja: Piątek, 22 września 2017, 9:44
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych
Fot. Robert Bajek
Dziś we wszystkich krajach europejskich obchodzona jest druga edycja Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych, zorganizowana w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności.

Jednym z elementów obchodów Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych jest akcja pod kryptonimem "EDWARD", obejmująca 24-godzinne działania policyjne, mające na celu podniesienie świadomości dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zmniejszenie ilości wypadków i zredukowanie liczby ofiar śmiertelnych wypadków drogowych.

Akcję "EDWARD" przeprowadzono w samym Wałbrzychu i na terenie Powiatu Wałbrzyskiego, a o jej szczegółach mówił dzisiaj Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu, p.o. sierż. szt. Marcin Świeży:

- Akcja "EDWARD" ma na celu zwrócenie uwagi wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, czyli kierującym oraz pieszym, na to, aby zapobiegać zdarzeniom drogowym. Najważniejsza i podstawowa kwestia to bezpieczeństwo pieszy-kierujący. Zwracamy szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych oraz kierujących przy przejściach dla pieszych, ponieważ pieszy ma najmniejsze szanse na przeżycie w przypadku zdarzenia drogowego. Dlatego dzisiaj nasi policjanci zwracają szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych, oraz wobec pieszych. Przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych kierujący powinni zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo. Jeżeli widzimy, że pojazd jadący przed nami zwalnia, powinniśmy dostosować prędkość do tego pojazdu, nie wyprzedzać go. Jeżeli widzimy, że ten pojazd się zatrzymuje, my także powinniśmy się wtedy zatrzymać, ponieważ możliwe, że pieszy wszedł już na przejście dla pieszych. My nie zdążymy wtedy zareagować i dojdzie do wypadku śmiertelnego. Dlatego prosimy wszystkich kierujących, wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby zwracali na to szczególną uwagę. Pamiętajmy - skręcając w drogę poprzeczną, kiedy ktoś przechodzi, nawet jeżeli nie ma tam wyznaczonego przejścia dla pieszych, powinniśmy udzielić pierwszeństwa pieszemu. Bezpieczeństwo pieszych jest dla nas priorytetem, jest najważniejsze. Działania profilaktyczne prowadzone przez naszą jednostkę, przez Komendę Miejską Policji w Wałbrzychu przyczyniają się do tego, że i kierujący i piesi w sposób coraz bardziej bezpieczny przejeżdżają i przechodzą przez przejścia dla pieszych. Zdarzeń drogowych z udziałem pieszych jest zdecydowanie mniej niż w roku ubiegłym. Będziemy tak prowadzili działania, aby zdarzeń drogowych, wykroczeń czy przestępstw drogowych było jak najmniej na terenie naszego Powiatu.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group