Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 4371
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: Europejskie Nagrody Filmowe: przegląd filmów w KNH

Środa, 17 sierpnia 2016, 15:49
Aktualizacja: Sobota, 27 sierpnia 2016, 22:17
Autor: Biuro Prasowe ESK 2016
Wrocław: Europejskie Nagrody Filmowe: przegląd filmów w KNH
Fot. Biuro Prasowe ESK 2016
Od 6 września do 30 grudnia 2016 potrwa przegląd nagrodzonych i nominowanych filmów do Europejskich Nagród Filmowych. Filmy będzie można obejrzeć w Kinie Nowe Horyzonty.

Europejskie Nagrody Filmowe są najważniejszymi wyróżnieniami na starym kontynencie, odpowiednikami amerykańskiego Oscara, przyznawanymi przez członków Europejskiej Akademii Filmowej. Co drugi rok (w lata nieparzyste) nagrody są wręczane w Berlinie, gdzie Akademia ma swoją siedzibę. W latach parzystych ceremonie wręczenia nagród odbywają się w innych miastach europejskich - w tym roku we Wrocławiu, Europejskiej Stolicy Kultury.

Nagrody zostały przyznane po raz pierwszy w 1988 roku, a statuetkę dla najlepszego filmu roku otrzymał wtedy Krzysztof Kieślowski za Krótki film o zabijaniu. W kolejnych latach wśród laureatów znaleźli się m.in. Roman Polański, Lars von Trier, Pedro Almodóvar, czy Michael Haneke.

Przegląd w Kinie Nowe Horyzonty obejmuje 28 filmów nagrodzonych główną Europejską Nagrodą Filmową oraz wybór tytułów nominowanych w 2016 roku.

Pełny program dostępny jest pod linkiem: http://www.kinonh.pl/

Bilety w cenie 10 zł są do kupienia online i w kasach Kina Nowe Horyzonty

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group