Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4736
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Europoseł Ryszard Legutko z wizytą w Wałbrzychu

Środa, 19 czerwca 2013, 11:54
Aktualizacja: 20:41
Autor: PAW
Wałbrzych: Europoseł Ryszard Legutko z wizytą w Wałbrzychu
Fot. PAW
Wizyta Europosła Ryszarda Legutki w naszym mieście nie była przypadkowa, bowiem właśnie w Wałbrzychu w Hotelu Qubus odbyła się konferencja zatytułowana „Fundusze Europejskie 2014 – 2020 jako narzędzie rozwoju infrastruktury transportowej”. Konferencję zorganizował Instytut Wspólne Sprawy.

Podczas konferencji rozmawiano m.in. na temat priorytetów infrastruktury transportowej w budżecie Unii Europejskiej na lata 2014 – 2020, a także o perspektywie 2014-2020 w zakresie infrastruktury transportowej na obszarze Pogórza Sudeckiego oraz o modelu zarządzania drogami na poziomie lokalnym w Unii Europejskiej. Ekspertami w tych dziedzinach byli m.in. Bartłomiej Telejko - ekspert Komisji Transportu i Turystyki Parlamentu Europejskiego, Przemysław Malczewski - zastępca dyrektora Instytutu Rozwoju Terytorialnego, Piotr Chmiel - specjalista ds. transportu i analiz ekonomicznych.

W spotkaniu udział wzięli samorządowcy z Wałbrzycha i okolic - Anna Zalewska - poseł na Sejm RP, Roman Szełemej - prezydent Wałbrzycha, Piotr Sosiński - radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Patryk Wild - radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, a także radni miejscy i powiatowi.

- Na takich konferencjach rozmawiamy o sprawach transportu i funduszach unijnych na ten cel, bo uważam, że nadszedł na to odpowiedni moment – mówi Europoseł Ryszard Legutko. – Zwracamy również uwagę na niepokojące nas sprawy, jak choćby podział środków na inwestycje, które będą zależeć od Ministerstwa Transportu i Wojewodów. Ta kwestia nie jest czytelna i wyjaśniona. Niepokoi nas również sprawa dróg lokalnych. Obawiamy się, że dofinansowania z UE nie będzie można przeznaczyć na infrastrukturę w drogach lokalnych.

Jak zapewnił Europoseł, wnioski z konferencji zostaną przesłane zarówno do Ministerstwa Transportu jak i władz samorządowych .
- Ten region jest szczególnie zaniedbany jeśli chodzi o infrastrukturę drogową i wydaje mi się, że kluczową rolą jest poprawa infrastruktury na obszarze Pogórza Sudeckiego, bo bez tego rozwój jest niemożliwy – uważa Ryszard Legutko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group