Środa, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 2906
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Fachowcy pomagają organizacjom pozarządowym w czasie „Tygodnia z Doradcą”

Czwartek, 14 kwietnia 2011, 20:46
Aktualizacja: 20:47
Autor: PAW
Wałbrzych: Fachowcy pomagają organizacjom pozarządowym w czasie „Tygodnia z Doradcą”
Fachowcy pomagają organizacjom pozarządowym w siedzibie DCWIP
Fot. PAW
Od poniedziałku do piątku (11–15 kwietnia) Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych w Wałbrzychu realizuje projekt zatytułowany „Tydzień z Doradcą”.

Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych w Wałbrzychu już po raz drugi zdecydowało się na zorganizowanie „Tygodnia z Doradcą”.
- Pierwszy taki tydzień zorganizowaliśmy na przełomie stycznia i lutego i cieszył się dużym zainteresowaniem – mówi Ilona Banasik z RCWIP.

Pracownicy RCWIP chcą organizować takie „Tygodnie z Doradcą” cyklicznie, najlepiej raz w miesiącu. Jest to szansa dla organizacji pozarządowych na nabycie wiedzy potrzebnej do pozyskiwania choćby środków finansowych na konkretne projekty. Oferta RCWIP skierowana jest do organizacji pozarządowych działających w różnych sektorach – na rzecz dzieci, na rzecz seniorów czy w ramach sportu.

Specjaliści z RCWIP doradzają w aspektach formalno-prawnych, jak założyć stowarzyszenie, konsultują projekty finansowe ze źródeł prywatnych, krajowych i unijnych.
- Dzięki takim działaniom poznajemy organizacje, z którymi wcześniej nie mieliśmy kontaktu – mówi Ilona Banasik. – Prowadzimy szkolenia i konsultacje. Zachęcamy przedstawicieli fundacji, stowarzyszeń do kontaktu z nami.

RCWIP ma główną siedzibę we Wrocławiu, ale biura regionalne działają jeszcze w Jeleniej Górze i Wałbrzychu. W naszym mieście siedziba RCWIP mieści się przy ul. Sienkiewicza 2, I piętro.

Aby umówić się na konsultację należy zadzwonić: tel. 74/ 665 11 11, tel. 74/ 665 33 66 lub wysłać e-mail na adres: rcwip@rcwip.pl

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group